Microsoft – chociaż raz zrobiłeś to dobrze.

Blog Forum 24.02.2016
Microsoft – chociaż raz zrobiłeś to dobrze.

Microsoft – chociaż raz zrobiłeś to dobrze.

Szczerze mogę powiedzieć, że w końcu Microsoft robi coś dobrze od 10 lat. A Xbox i Surface? Proszę was…

Xbox.
Kwadratowe, bo jakżeby inaczej, urządzenie do spędzania przed nim czasu, a dokładniej marnowanie go. Nie mam nic do Xboxa, którego osobiście wolę od PlayStation, ale po prostu XO nie jest niczym zaskakującym. Konsol jest dużo na rynku, a to po prostu następca 360’tki, z lepszymi podzespołami i tyle. Nie ma w nim nic takiego „emejzing”, by poklepać Microsoft po ramieniu i powiedzieć „dobra robota”, niczym faceta po tym jak dowiedział się, że zostanie ojcem.

Surface.
Tutaj jest inna bajka, a jednak taka sama. Microsoft tutaj jest dobrym wujkiem, który przyszedł, wziął stare i zrobił to lepsze, tak jak zawsze to robiło Apple, ze smartfonami (2007), tabletami (2010) czy odtwarzaczami muzyki (2001). Linia tych tabletów to naprawdę coś niesamowitego. Mimo iż wyniki sprzedaży do najlepszych nie należą, a większość i tak Ci powie, że iPad Pro jest lepszy, mimo, że nie jest. Oba urządzenia zostały stworzone po to by zastąpić laptopa. Surface to robi, a iPad nie. Mimo wszystko takie urządzenia były już wcześniej, przed pierwszym Surface. Te natomiast miały wiele problemów z przegrzewaniem się, zwłaszcza z procesorami i7, są drogie i mają Windowsa – a tego ludzie w urządzeniach mobilnych nie lubią i nie polubią.

Windows 10. Okej – ten jest emejzing. Wygląda świetnie, pracuje świetnie, ma świetną synchronizacje urządzeń, jest świetnie darmowy, nie zawiesza się (świetnie). Ale to już było!
I tak, mam na myśli tutaj Mac OS.

Czym jest HoloLens?

Podstawowa funkcja HoloLens jest prosta – ma łączyć świat cyfrowy z rzeczywistym. Urządzenie mapuje otoczenie i nakłada na rzeczywiste obiekty cyfrowe informacje. To urządzenie do noszenia na głowie (trudno nazwać je okularami), wyposażone w zestaw sensorów, wyświetlacze oraz specjalny procesor do przetwarzania obrazów w rozszerzonej rzeczywistości.

Pomijam wszystkie zegarki, opaski, akcesoria czy telefony teraz wydawane przez Microsoft. To już było, a jeżeli nie było (np. Windows Hello) to podpina się pod Windows 10, więc teraz już było. Ale HoloLens to coś niesamowitego. Oglądając ostatni filmik opublikowany przez Microsoft.. po prostu opadła mi szczęka. Zastosowania tego urządzenia są nieograniczone, każdy może z nich korzystać i może to zrobić wszędzie. Jeżeli Microsoft popisze się aplikacjami (o to się martwię) oraz bezproblemową pracą z innymi platformami niż Windows (o to już nie) to każdy to kupi, nieważne czy w kieszeni ma iOS, Androida, Windowsa, Symbiana czy banana.

Taki film powinien zostać wypuszczony przez giganta z Redmond już dawno, dawno temu. Dzisiaj przynajmniej wiemy, że wszystko co jest na tym filmie jest w 100% prawdziwe. Dodatkowa komunikacja między okularami daje tylko dreszczyku emocji. One nawet wyglądają świetnie. Będziemy mogli pobawić się w Tony’ego Starka z Iron Mana.

PS(wietnie).

Pamiętaj o tym, że to zupełnie co innego, niż projekt Google Glass. Miejmy nadzieję, że ten projekt nie będzie zamknięty. No i, że MS nie zepsuje tego projektu, tak jak zepsuł Windowsa Phone, czyli zostawiając wszystko w rękach deweloperów. Mam także nadzieję, że będziemy mogli na tym pograć.

Dołącz do dyskusji