Netflix działa także na starszych Smart TV od LG

Blog Forum 07.01.2016
Netflix działa także na starszych Smart TV od LG

Netflix działa także na starszych Smart TV od LG

Netflix jest już dostępny dla polskich użytkowników m.in. na sprzętach Apple czy telewizorach Samsunga. Osobiście jednak posiadam odbiornik TV z 2014 roku od koreańskiej firmy LG, na której odkryłem właśnie sposób uruchomienia aplikacji Netflix.

Niespełna dwa lata temu nabyłem telewizor LG 42LN575S z opcją Smart TV. Od początku użytkowania mojego TV bardzo polubiłem się z tą funkcją. Co prawda, szybkością działania daleko jej do ideału, lecz najważniejsza jest funkcjonalność. Oglądanie HBO GO, Playera, YouTube czy innych na dużym ekranie bez kombinowania z podłączaniem kabla HDMI do komputera to wielka zaleta Smart TV.

Jak doskonale wszyscy wiecie, od wczoraj dostępny jest oficjalnie dla polskich użytkowników Netflix. Aplikacja jest już dostępna dla telewizorów LG z oprogramowaniem WebOS 2.0, jednak nie pojawiła się ona dla starszych wersji systemu, np. 4.27.08 zainstalowanym w moim TV.

Oczywiście nauczony doświadczeniem kombinowania zmiany regionów spróbowałem uczynić to na moim telewizorze. Efekt, jak już się zapewne domyślacie jest zadowalający.

Wystarczy, że wejdziecie w ustawienia Smart TV, klikniecie trzecią ikonkę od dołu i wybierzecie zmianę “ustawienia kraju usług”. Tam musimy ręcznie wybrać region, np. Niemcy czy UK.

i65.tinypic.com/99gkmb.jpg
i64.tinypic.com/2ni2oo9.jpg
i65.tinypic.com/2uzdn3q.jpg

Po zapisaniu ustawień i zresetowaniu systemu naszym oczom ukaże się ikonka aplikacji Netflix. Teraz wystarczy już tylko zalogować się na nasze konto i korzystać z darmowego miesiąca.

i67.tinypic.com/102tff7.jpg
i63.tinypic.com/sgtoar.jpg

Niestety materiałów z polskim lektorem lub polskimi napisami nie ma zbyt wiele, lecz na szybko sprawdziłem, że w naszym ojczystym języku przemówi na pewno Ray Donovan oraz Daredevil.

Szkoda tylko, że po raz kolejny musimy uciekać się do sztuczek z przestawieniem ustawień regionu czy móc normalnie korzystać z usług, za które mamy zapłacić. Mam nadzieję, że w niedługim czasie aplikacja Netflixa pojawi się w polskiej wersji Smart TV od LG.

Dołącz do dyskusji

Advertisement