Jest plan, żebyś płacił zwykłym zegarkiem. Te dwie firmy wiedzą, jak to zrobić

News/Sprzęt 30.11.2015
Jest plan, żebyś płacił zwykłym zegarkiem. Te dwie firmy wiedzą, jak to zrobić

Jest plan, żebyś płacił zwykłym zegarkiem. Te dwie firmy wiedzą, jak to zrobić

Swatch ma nowe plany związane z zegarkiem Bellamy. Producent będzie współpracował z operatorem kart Visa, co umożliwi posiadaczom tego gadżetu wykonywaniem nim płatności zbliżeniowych.

Rynek płatności mobilnych powoli robi się bardzo tłoczny. Tak jak w przypadku kart płatniczych liczą się dzisiaj w skali globalnej – a tym bardziej w Europie – tylko Mastercard i Visa, tak w przypadku płatności mobilnych najróżniejszych usług i aplikacji mamy całe zatrzęsienie.

Swoje rozwiązania prezentują producenci sprzętu, twórcy oprogramowania, banki, operatorzy komórkowi i wiele innych firm. Obok Apple Pay, Android Pay i Samsung Pay mamy też możliwość wyrobienia kart SIM wykorzystujących aplikacje mobilne do płatności NFC oraz usługi takie jak Blik, PeoPay i inne.

Obserwatorzy rynku mogą się w tym pogubić, nie mówiąc już o klientach – a to nie koniec usług pozwalających wykorzystywać sprzęty mobilne do płacenia za zakupy.

Swoje trzy grosze dorzuca Swatch, który chce w partnerstwie z firmą Visa przystosować do płacenia za zakupy zegarek Bellamy.

Zegarek Swatcha trudno nazwać smarwatchem, ale dzięki umieszczonemu w nim chipie NFC ma pozwolić w ramach współpracy z Visą na dokonywanie płatności na początku przyszłego roku w obu Amerykach i Europie. W zeszłym miesiącu firma przyglądała się też Chinom, gdzie we wprowadzeniu mobilnych płatności ma pomóc działający lokalnie Unionpay.

W pierwszej kolejności Swatch Bellamy będzie mógł działać jak zbliżeniowa karta Visa klientów z trzech krajów. Na liście znalazły się Stany Zjednoczone, Szwajcaria i Brazylia. Zegarek pozwoli na płacenie wszędzie tam, gdzie akceptowane są zwykłe karty Visa w dowolnym miejscu na świecie.

Sam pomysł nie wygląda jednak na porywający, chociaż zapowiadało się znacznie lepiej. Już teraz bez problemu można zamówić w bankach breloki i naklejki NFC, które pozwalają na płatności zbliżeniowe tak jak zwykłe karty płatnicze. Zamiast informacji o kolejnej usłudze wolałbym, aby rozwiązań tego typu było mniej, ale były szerzej dostępne.

Dołącz do dyskusji