Manta skopiowała Apple Watch. Niestety tylko z wyglądu

Blog Forum 08.11.2015
Manta skopiowała Apple Watch. Niestety tylko z wyglądu

Manta skopiowała Apple Watch. Niestety tylko z wyglądu

Dziś rano, przeglądając zaległe wiadomości z różnych serwisów technologicznych, natrafiłem na nietypowe zdjęcie zegarka Apple Watch. Po chwili okazało się, że to najnowszy produkt polskiej firmy Manta, który wyglądem bliźniaczo przypomina produkt firmy z Cupertino.

Niestety zegarka MA428 nie zdążyłem zobaczyć jeszcze na własne oczy, lecz przewiduję, że jakością wykonania może on odbiegać od produktu Apple. Specyfikacja urządzenia, mówiąc delikatnie, nie powala. Przyjrzyjmy się jej z bliska:

Platforma kompatybilna: Google Android
Wyświetlacz: 1,54 cala – 240 px x 240 px
Bluetooth 3.0
Akumulator: 300 mAh
Waga: 58g
Funkcje: barometr, budzik, ekran dotykowy, licznik kroków, moduł łączności 3G, odczyt wiadomości sms, powiadomienia, przypomnienia, sterowanie odtwarzaczem muzyki, tryb głośnomówiący, wysyłanie wiadomości sms, zegar

smartwatch-phone-ma428

Pierwszą i najpoważniejszą wadą, dyskwalifikującą to urządzenie, jest oczywisty brak wsparcia dla systemu iOS. Jestem przekonany, że wielu ludzi, szczególnie w Polsce, nie jest przekonana, czy smart watch jest im w ogóle potrzebny. Takie osoby mogłyby naturalnie najpierw wypróbować zegarek Manty, by następnie zdecydować, czy warto wydać więcej na oficjalny produkt z logo nadgryzionego jabłka.

Zastosowanie małego, kwadratowego ekranu jest totalnie niezrozumiałym rozwiązaniem, tym bardziej, że w pozostałych smart zegarkach Manta montowała prostokątne wyświetlacze. Dużą bolączką użytkowania może być także dość przestarzały już Bluetooth 3.0, mniej energooszczędny niż jego nowsza wersja.

Niewiadomą jest za to akumulator, którego pojemność wynosi 300 mAh. Jest on więc bardziej pojemny, niż ten zastosowany w Apple Watch, gdzie znajdziemy 205 mAh (38 mm) lub 246 mAh (42 mm).

Cena urządzenia jaką znalazłem to 269 zł wraz z wysyłką. Na razie zakupu można dokonać jedynie w serwisie Allegro, a w sklepie online Manty nie ma o zegarku nawet krótkiej wzmianki.

Tagi: , , ,

Dołącz do dyskusji

Advertisement