Jak wygląda i ile trwa przenoszenie numeru do innej sieci? Postanowiłem sprawdzić to na sobie. Etap 2

Artykuł/Blog Forum 27.11.2015
Jak wygląda i ile trwa przenoszenie numeru do innej sieci? Postanowiłem sprawdzić to na sobie. Etap 2

Jak wygląda i ile trwa przenoszenie numeru do innej sieci? Postanowiłem sprawdzić to na sobie. Etap 2

Tekst ukazał się pierwotnie na Blog Forum Spider’s Web. Blog Forum jest miejscem, w którym Czytelnicy Spider’s Web mogą publikować swoje własne teksty blogowe, a najlepsze z nich trafiają na stronę główną serwisu oraz na naszego Facebooka i Twittera.

Pierwszy etap formalności związanych z przeniesieniem numeru do Mobile Vikings za mną, uf… Od czasu złożenia dyspozycji w Mobile Vikings tylko dwa dni czekałem na wszystkie dokumenty potrzebne do złożenia numeru. W liście umieszczono wszystkie papiery, które musiałem podpisać i odesłać do operatora. Na szczęście nie muszę ganiać na pocztę. Jest możliwość podpisania dokumentów, a następnie ich zeskanowania. Mobile Vikings akceptuje papiery przesłane w formie elektronicznej i bardzo dobrze, bo znacznie to ułatwia cały proces. A poza tym nie muszę stać 30 minut w kolejce na mojej poczcie. Dzięki Ci Mobile Vikings!

Papiery odesłałem wczoraj (26 listopada) w godzinach 22-23, a już dzisiaj o 9:05 miałem maila, że dokumenty odebrano i przesłano do dotychczasowego operatora. Odpowiedź od nich powinna nadejść w ciągu jednego dnia roboczego, więc pewnie dopiero w poniedziałek, bo mamy piątek. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekać, czy mój wniosek zostanie zaakceptowany, czy odrzucony. Tej drugiej opcji nie przewiduje…

W paczce od operatora jest także kod aktywacyjny, który musiałem wpisać na stronie mobilevikings.pl w swoim koncie. Szkoda, że po jego wpisaniu nie ma od razu komunikatu, że kod jest poprawny. Dopiero, gdy drugi raz kliknąłem „aktywacja SIM”, to dopiero na zielonym pasku zobaczyłem informacje, że jest prawidłowy i SIM będzie aktywna po przeniesieniu numeru.

Oczywiście mam już swoją kartę SIM od Mobile Vikings w trzech różnych rozmiarach – standardowa SIM, microSIM oraz nanoSIM. Dzięki temu każdy Klient wie, że dopasuje sobie SIM do swojego telefonu.

Pamiętajcie, że więcej wniosków i wpisów dotyczących przeniesienia numeru do Mobile Vikings możecie czytać na Twitterze (@michalrogowicz) i śledząc specjalny hashtag – #zostanvikingiem.

* Grafika: Shutterstock

Dołącz do dyskusji