Apple znów zagrało na nosie Plusowi. Nie działają MMS-y po aktualizacji do iOS 9

News/Blog Forum 18.09.2015
Apple znów zagrało na nosie Plusowi. Nie działają MMS-y po aktualizacji do iOS 9

Apple znów zagrało na nosie Plusowi. Nie działają MMS-y po aktualizacji do iOS 9

Tekst ukazał się pierwotnie na Blog Forum Spider’s Web.

Myślałem, że do problemów z działaniem LTE i MMS-ów na iPhonie nigdy już nie będę musiał wracać. Okazuje się, że po raz kolejny się “przejechałem”, a komunikacja na linii Apple – Plus zawodzi, jak dawniej. Od aktualizacji do iOS 9 nie działa wysyłanie i odbieranie wiadomości obrazkowych.

Pragnę przypomnieć, że problemy z LTE na telefonach Apple’a zaczęły się jeszcze w czasach iOS 6/7. Na szczęście rok temu, po aktualizacji do ósmej wersji oprogramowania wreszcie mogliśmy się cieszyć szybkim internetem na naszym iPhonie. Z działaniem MMS-ów nie było także problemów, chociaż zauważyłem, że po aktualizacji do wersji 8.4 przestały one do mnie docierać. Po upewnieniu się, że mam poprawne ustawienia konfiguracyjne, dałem sobie spokój, ponieważ tego typu wiadomości wysyłam maksymalnie kilka w ciągu roku.

Dziś przeczytałem na MyApple, że MMS-y w Plusie na smartfonach Apple’a nie działają dalej. Postanowiłem zweryfikować informację, i potwierdzam – jest problem.

Co na to przedstawiciele Polkomtela?

O problemach związanych z telefonami iPhone i ich prawidłową pracą po aktualizacji systemu do wersji iOS 9 wiemy od dzisiejszego rana. W żadnym wypadku nie są one związane ze zmianą ustawień APN na serwerach Plusa, bo taka zmiana nie miała miejsca, a być może wynikają z polityki firmy Apple, na którą jako operator nie mamy wpływu. Obecnie pracujemy nad jak najszybszym ich rozwiązaniem.

Na linii Apple – Plus iskrzy od dawna. Trochę dziwi mnie ta sytuacja, bo sieć, która chce być najlepszym dostawcą usług internetowych w Polsce musi szybko, a najlepiej przedwcześnie, reagować na tego typu sytuacje. Mam nadzieję, że w następnych aktualizacjach problem zostanie rozwiązany, lub operator komórkowy upora się z nim wcześniej.

Na szczęście LTE dalej działa, a od wysyłania zdjęć mam Messengera, więc na razie mogę spać spokojnie.

* Grafika: Shutterstock

Dołącz do dyskusji