To już pewne – Netflix w Polsce już niedługo!

Blog Forum 16.08.2015
To już pewne – Netflix w Polsce już niedługo!

To już pewne – Netflix w Polsce już niedługo!

Zupełnie przez przypadek wszedłem dziś na stronę Netflixa. Okazało się, że widnieje tam adnotacja, że już niedługo trafi on do naszego kraju!

Netflix to największa na świecie wypożyczalnia filmów, oferująca media strumieniowe za bardzo przyzwoitą kwotę miesięcznego abonamentu. Oficjalnie z usługi można obecnie korzystać m.in. w Stanach Zjednoczonych czy kilkunastu krajach Europy. Duże grono fanów dobrych filmów i seriali z upragnieniem czeka na jej start w naszym kraju od kilku lat. Teraz wreszcie pojawiło się oficjalne potwierdzenie – Netflix będzie dostępny dla nas już niedługo. Kiedy? Niestety tego informacja nie zdradza, a my możemy jedynie zapisać się do powiadomienia e-mailem, gdy będzie wiadomo o dokładnej dacie jego startu.

oi60.tinypic.com/fyo8s0.jpg

Netflix może się pochwalić ponad 65 milionami opłacanych co miesiąc subskrypcji na całym świecie. Obecnie usługa dostępna jest w ponad 40 krajach, a już tej jesieni pojawi się m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Czechach czy Japonii. Wszystko wskazuje na to, że do tego grona dołączy niebawem także Polska. Osobiście obstawiam, że jesień/zima to najlepszy moment na start Netflixa, gdy większość osób spędza wieczory zaszywając się w domach.

W Polsce “Video on Demand” oferują stacje telewizyjne – HBO, TVN czy TVP, portale internetowe, np. Onet czy operatorzy komórkowi – Ipla (Plus). Wszystkim jednak daleko do miana wypożyczalni filmów i seriali z prawdziwego zdarzenia. Być może to właśnie Netflix sprawi, że nasz rynek się ożywi, bo przecież nic nie działa tak motywująco, jak dobra konkurencja.

Dołącz do dyskusji