SmartWatch Goclever Chronos Colour – dobry smartwach za nieduże pieniądze.

Blog Forum 12.07.2015
SmartWatch Goclever Chronos Colour – dobry smartwach za nieduże pieniądze.

SmartWatch Goclever Chronos Colour – dobry smartwach za nieduże pieniądze.

Były smartfony teraz czas na trochę inne mobilne “gadżety”. Przymierzałem się już od dłuższego czasu na zakup smartwatcha. Przeglądałem wiele modeli – droższe i tańsze (Motorola Moto 360, LG R, Samsung Gear S). Jedno co mnie dziwiło to cena w/w smartwatchy, bo to kwota, w której można już kupić smartfona z wyższej półki. W dodatku praktycznie codzienne ładowanie smartwatcha też nie bardzo mi pasowało. Padło na dużo tańszy model firmy Goclever a dokładnie model Chronos Colour. Zapraszam do zapoznania się z recenzją tego smartwatcha.

Specyfikacja:

Wyświetlacz – 1.6” 240×240 pikseli TFT LCD dotykowy kolorowy wyświetlacz
G-SENSOR
3-osiowy akcelerometr
BLUETOOTH 4.0 (Low Energy) zasięg do 10 metrów
Bateria o pojemności 350mAh, Li-on ( średni czas – działania 7 dni , czuwania 14 dni, czas ładowania około 3h )
Wymiary 4,1 x 5,5 x 1,2 cm
Waga 60 g
KOLOR Czarny
Wymagania smartfona:

Android 4.4 lub nowszy
BLUETOOTH 4.0
Wygląd

Smartwatch Chronos Colour dostajemy w przeźroczystym pudełku. W pudełku znajdziemy oprócz smartwatcha, instrukcje obsługi, kabel microUSB, przedłużkę microUSB z dłuższym “wtykiem” potrzebnym do łądowania smartwatcha oraz kabel microUSB – z gniazdem Jack 3,5 do podłączenia słuchawek. Co do samego smartwatcha to prezentuje się bardzo dobrze. Jego wielkość jest optymalna. W trakcie testu sporo osób go “przymierzało” na ręku i każdemu pasował rozmiar i waga smartwatcha. Gumowy pasek jest przyjemny w dotyku i dobrze “dopasowuje” się do ręki. To zaleta elastycznej gumy, z której jest wykonany. Delikatnie połyskująca ramka wokół kolorowego wyświetlacza pozytywnie wpływa na ogólny wygląd smartwatcha. Na niej znajdziemy głośnik i mikrofon. Na środku ramki znajdziemy ekran 1,6 cala z przyciskami dotykowymi dialer-przycisk home – wstecz. Całość naprawdę wygląda nieźle.

Ekran

Smartwatch wyposażono w dotykowy kolorowy wyświetlacz 1.6 cala TFT LCD o rozdzielczości 240x240px. Mamy możliwość ustawienia jasności ekranu czy czasu jego podświetlenia. Ustawienia najmniejszego podświetlenia ekranu najbardziej mi pasowało. Nawet w dużym słońcu ekran był “wystarczająco” czytelny. Fakt, że nie lubię również w smartfonach ekranu podświetlonego na maxa. Co do samego ekranu – jest wyraźny, kolorystyka jest niezła, rozdzielczość jest wystarczająca (gęstość pixeli wynosi 212 ppi) do tej wielkości ekranu.

Menu/Opcje/Funkcje/Łączność

W Goclever Chronos Colour mamy dostępne menu z opcjami:

Książka adresowa – mamy dostęp do książki z telefonami dostępnymi w smartfonie. Mamy możliwość z poziomu smartwatcha zadzwonić do wybranej osoby z książki lub napisać wiadomość sms bez użycia smartfona.
Dialer – mamy możliwość zadzwonić na wybrany nr z dialera. Możemy dialer uaktywnić również poprzez naciśnięcie dotykowego przycisku znajdującego się pod ekranem smartwatch’a.
Wiadomości – Znajdziemy tu wiadomości wysłane i odebrane oraz mamy możliwość napisania i wysłania sms. Gdy napiszemy sms-a zostanie on przesłany do smartfona a następnie do adresata.
Ustawienia -w tym miejscu mamy dostęp do takich ustawień jak: Profile dźwięków, planowane wył/wł smartwatcha,
czas i data, język, animacje włączenia i wyłączenia smartwatcha, tapety ekranu głównego, jasność ekranu i czas jego wygaśnięcia oraz resetu ustawień.
Pedometr (licznik kroków) – mamy możliwość uruchomienia i zatrzymania pomiaru kroków. Możemy określić sobie cel do osiągnięcia. Smartwatch zmierzy nam ilość kroków, ilość spalonych kalorii czy przebyty dystans. Możemy podać swoje “parametry” – waga,wzrost aby dostroić akcelerometr.
Alarm – mamy możliwość ustawienia 5 alarmów
Połączenie Bluetooth – mamy dostęp do konfiguracji połączenia smartwatcha z smartfonem poprzez Bluetooth. Mamy dostęp do opcji: Włączenie lub wyłączenie zasilania Bluetooth, widoczność przy wyszukiwaniu bluetooth, nazwa bluetooth, MAC adres bluetooth, opcja wyszukiwania urządzenia
Odtwarzacz audio – możemy odtwarzać muzykę z smartfona na smartwatchu. Na głośniku smartwatcha oraz poprzez słuchawki podłączone do smartwatcha. Do sterowania muzyką mamy (play/pauza, następny utwór/ poprzedni utwór oraz głośniej/ciszej
Multimedia – w multimediach znajdziemy wdubowane aplikacje smartwatcha tj. kalkulator, kalendarz oraz radio FM (aby działało musimy podłączyć zestaw słuchawkowy do smartwatch.)
Powiadomienia – tu będzie znajdować się lista powiadomień przesłanych ze smartfona na smartwatch.
Pilot do aparatu – mamy możliwość zdalnej kontroli aparatu w smartfonie. Możemy zrobić zdjęcie kamerą aparatu poprzez smartwacth.
Kod QR – po przeskanowaniu kodu czytnikiem QR w smartfonie następuje przekierowanie na dedykowaną aplikację Chronos Colour Notifier, dzięki której powiadomienia z smartfonu będą pojawiały się na smartwatchu.
Historia połączeń – znajdziemy listę połączeń głosowych odebranych i nieodebranych.
Pamiętajmy o tym, że aby smartwatch w pełni współpracował z naszym smartfonem musi być połączony poprzez Bluetooth. Do poprawnego połączenia nasz smartfon musi być wyposażony w Bluetooth w wersji 4.0 i pracować na wersji Androida nie niższej niż 4.4. Należy również zainstalować aplikację BT Chronos Colour Notifie. Listę urządzeń, które są kompatybilne z smartwatchem możemy znaleźć na stronie producenta. Jedyny problem jaki pojawił się w trackie testowania egzemplarza to pojawiające się komunikaty o braku łączności mimo, iż smartwatch i smartfon były połączone cały czas. Dobrze że można wyłączyć powiadomienie o braku połączenia 🙂

Poruszanie się po menu nie powinno stanowić dla nikogo problemu. Sterowanie jest dość proste należy przesuwać palcem po ekranie lewo/prawo i góra/dół akceptujemy poprzez tapnięcie na ekranie. Możemy również bezpośrednio po otrzymaniu sms-a odpisać na niego, choć tu osoby z dużymi dłoniami i palcami będą miały problem, aby poprawnie trafić w odpowiednie litery – podobny problem może pojawić się przy obsłudze kalkulatora. Przy wybieraniu cyfr z dialera jest już trochę łatwiej. W trakcie testu aplikacje : Kalkulator, kalendarz czy Radio FM działały prawidłowo.

Multimedia

Poprzez smartwatch możemy rozmawiać oraz słuchać muzyki. Głośnik umieszczony w smartwatchu jest wystarczający do wykonywania rozmów czy słuchania muzyki. Nie możemy oczekiwać pięknej barwy dźwięku z niskimi tonami, ale nie jest źle – głośnik gra dobrze. Jedyny minus to to, że na max. głośności słychać już zniekształcenia.

Bateria

Producent podaje średni czas – działania 7 dni i czuwania 14 dni. W trakcie testu podczas normalnego użytkowania (z włączonymi powiadomieniami) wytrzymywał do 6 dni bez ładowania. Jak na ogniwo o pojemności 350mAh – moim zdaniem to bardzo dobry czas. To minimum jakie powinien wytrzymywać każdy smartwatch.

Podsumowanie

Smartwatch GOCLEVER CHRONOS COLOUR to urządzenie warte swojej ceny. Za nieduże pieniądze dostajemy dobre jakościowo materiały oraz niezłą jakość wykonania, dotykowy kolorowy ekran czy połączenie smartwatcha z smartfonem z powiadomieniami, obsługą odtwarzacza muzyki, sms-ami czy połączeniami głosowymi. Dodatkowo otrzymujemy krokomierz, kalendarz, kalkulator i radio FM. Jeżeli dalej nie jesteście przekonani do jego zakupu to wystarczy spojrzeć na czas działania na baterii i odporności przed zachlapaniem i kurzem. Całość w połączeniu z ceną około 240zł jest jedynym słusznym wyborem.

PLUSY

dobra jakość wykonania oraz niezłą jakość wykonania
fajny wygląd
mnogość funkcji w połączeniu z smartfonem
możliwa praca bez smartfona
cena
MINUSY

błędy w oprogramowaniu

Images source: www.goclever.com

Dołącz do dyskusji