Koniec z czekaniem na zdjęcia od znajomych. Poznajcie nową, świetną aplikację od Facebooka

News/Foto 16.06.2015
Koniec z czekaniem na zdjęcia od znajomych. Poznajcie nową, świetną aplikację od Facebooka

Koniec z czekaniem na zdjęcia od znajomych. Poznajcie nową, świetną aplikację od Facebooka

„Zdobądź zdjęcia, których nie zrobiłeś” – takim hasłem wita nas aplikacja Moments, czyli fotograficzna nowość od Facebooka.

Moments to nowa aplikacja mobilna, której celem jest łatwe zdobycie zdjęć, na których jesteśmy. Do tej pory był to problem, bo podczas wycieczek czy imprez przeważnie każdy wykonuje swoje zdjęcia i trudno jest zrobić wspólną bazę fotografii. Osobiście czekam na masę takich obiecanych zdjęć od znajomych, choć muszę uczciwie przyznać, że sam też nie mogę się zebrać do przejrzenia i wysłania znajomym zdjęć z kilku wyjazdów.

Nowa aplikacja ma być lekiem na tego typu fotograficzne dolegliwości.

Na głównym ekranie aplikacji widzimy nasze aktualne zdjęcia, które domyślnie są ustawione w sekcji prywatnej. Zdjęcia są pogrupowane według daty ich wykonania lub według osób, które się na nich znajdują. Aplikacja korzysta z algorytmów rozpoznania twarzy Facebooka, dzięki czemu potrafi automatycznie grupować zdjęcia.

Taką grupę zdjęć można łatwo wysłać znajomemu klikając przycisk „Sync to friend”, po czym musimy wybrać naszego facebookowego znajomego, któremu chcemy przesłać zdjęcia. W ten sposób tworzy się tytułowy „Moment”, czyli rodzaj folderu, do którego od tej pory zdjęcia możesz dodawać ty, oraz wszystkie osoby, którym przesłałeś fotografie.

Mimo że główną zaletą programu są automatyczne sugestie zdjęć do przesłania znajomym, to mamy oczywiście możliwość własnoręcznego dodania lub usunięcia fotografii, które chcemy „zsynchronizować” ze znajomymi. W aplikacji nastawionej na społeczności nie mogło też zabraknąć polubień (które w Moments mają kształt serca, a nie kciuka), oraz komentarzy.

„Momenty” w aplikacji są widoczne jako katalogi zdjęć online, jednak w każdej chwili możemy je zapisać do pamięci urządzenia. Zdjęcia można również przesłać do innych aplikacji i np. wysłać je mailem lub utworzyć z nich album na Facebooku. W tym drugim przypadku przy udostępnianiu zdjęć możemy określić, kto je będzie widział.

Aplikacja wygląda ciekawie i zapowiada się na to, że będzie narzędziem naprawdę przydatnym.

Moments rozwiązuje istotny problem współczesnego świata, w którym zdjęć jest coraz więcej, a czasu na zarządzanie nimi coraz mniej. Podoba mi się też podejście do prywatności, bo zdjęcia w obrębie aplikacji widzą tylko te osoby, które powinny. Ograniczenie widoczności do znajomych to dobry pomysł… o ile oczywiście ufasz swoim facebookowym znajomym. Jeśli jednak spotykasz się z nimi i robicie wspólne zdjęcia, to raczej nie powinieneś mieć powodów do obaw.

Aplikację Moments znajdziesz w sklepie Apple App Store i Google Play. Obecnie mogą jeszcze występować problemy z instalacją.

Dołącz do dyskusji

Advertisement