Piękny ten nowy YouTube. Zobacz jak łatwo włączyć odświeżony odtwarzacz

News/Technologie 22.05.2015
Piękny ten nowy YouTube. Zobacz jak łatwo włączyć odświeżony odtwarzacz

Piękny ten nowy YouTube. Zobacz jak łatwo włączyć odświeżony odtwarzacz

YouTube już od dawna testuje wygląd swojego odtwarzacza wideo. Do tej pory jednak mogły z niego korzystać głównie osoby należące do wąskiego grona testerów. Teraz to się zmienia, a nowy odtwarzacz YouTube może odblokować każdy.

Co więcej, wystarczy do tego jedno kliknięcie. By przejść na nowy wygląd YouTube, należy wejść na tę stronę i na samym dole wybrać opcję “Zacznij korzystać z odtwarzacza”. Gdy to zrobicie, YouTube zyska zupełnie nowy wygląd. Za pomocą tego samego przycisku można powrócić do starego wyglądu odtwarzacza.

YouTube New

I chociaż zmian nie ma szczególnie dużo, to są one widoczne. Odświeżono tu przyciski, zastosowano przeźroczysty pasek nawigacji oraz zmieniono wygląd menu odtwarzacza. W ten sposób stał się bardziej płaski i nowoczesny. Najbardziej spodobało mi się to, że pasek nawigacji znika od razu po przesunięciu kursora myszy poza obszar materiału wideo.

25latwolnosc

Sterowanie menu odtwarzacza nie zmieniło się, co z jednej strony może budzić rozczarowanie, ale z drugiej spowoduje, że nikt nie będzie miał problemów z przestawieniem się na nową wersję najpopularniejszego serwisu strumieniującego wideo w Internecie. Google kolejny raz zamiast na rewolucję stawia na ewolucję i bardzo dobrze mu to wychodzi.

* Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock.

Dołącz do dyskusji