Wiemy już gdzie powstanie pierwszy w Polsce Campus Google

News/Biznes 04.05.2015
Wiemy już gdzie powstanie pierwszy w Polsce Campus Google

Wiemy już gdzie powstanie pierwszy w Polsce Campus Google

Firma Google wybrała lokalizację dla warszawskiego Campusu, który powstanie jeszcze w tym roku.

Campus Warsaw będzie nowoczesnym ośrodkiem dla startupów technologicznych, który powstanie w ramach programu wsparcia innowacyjności i przedsiębiorczości, rozwijanego przez Google’a w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na łamach Spider’s Web już w czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy o planach stworzenia Campusu oraz o tym, czego możemy spodziewać się po nowym miejscu na startupowej mapie Polski.

Dzisiaj firma Google poinformowała o wyborze lokalizacji dla Campusu Warsaw. Przestrzeń dla startupów powstanie w zabytkowym budynku warszawskiego Centrum Praskiego Koneser.

Centrum-Praskie-Koneser

Google w informacji przesłanej do Spider’s Web przypomina historię fabryki, której wiele budynków przetrwało II Wojnę Światową. Obecnie obiekt jest oblegany przez ekipy budowlane, które pracują nad jego renowacją. W kompleksie budynków znajdą się nie tylko sklepy i biura, wśród których powstanie Campus Warsaw. Inwestor, BBI Development SA, przewidział tam również miejsce na budynki mieszkalne.

Stworzenie warszawskiego Campusu zapowiedział, podczas ubiegłorocznej wizyty w Polsce, Eric Schmidt, prezes firmy Google.

Campus Warsaw zostanie otwarty pod koniec 2015 roku i dołączy do międzynarodowej sieci campusów w Londynie, Tel Awiwie i Seulu. Niebawem Google otworzy również kolejne w Marycie i Sao Paulo.

Czytaj więcej na temat Campusu Warsaw:

* Źródło grafik: Google Maps

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji