Plus po cichu powiększa zasięg Internetu LTE na Święta

News/Blog Forum 06.04.2015
Plus po cichu powiększa zasięg Internetu LTE na Święta

Plus po cichu powiększa zasięg Internetu LTE na Święta

Tekst został pierwotnie opublikowany na Blog Forum Spider’s Web. 

Bez hucznych zapowiedzi i otwierania butelek szampana, a wręcz “po cichu”, Plus poinformował na swojej stronie internetowej, że już 90% Polaków może korzystać z superszybkiego Internetu LTE.

W grudniu 2014 roku, Play jako pierwszy pochwalił się pokryciem 70% populacji naszego kraju swoim Internetem LTE. W styczniu, fioletowy operator, po raz kolejny podbił wynik, o kolejne 3%. Konkurencja długo siedziała w ukryciu i nie chwaliła się przeprowadzanymi modernizacjami swojej infrastruktury. W połowie lutego Polkomtel poinformował, że dociera do 8 na 10 Polaków ze swoim superszybkim Internetem.

Do informacji o 90% wyniku Plusa dotarłem zupełnie przez przypadek, wchodząc na stronę operatora i sprawdzając informacje o nowo powstałej aplikacji mobilnej na smartfony i tablety. Dziwi mnie fakt, że Polkomtel nie chwali się tą wiadomością na lewo i prawo. Być może operator chce poczekać na huczne świętowanie do 100% pokrycia populacji swoim LTE. Tak czy inaczej, abonenci dostali miły prezent na Wielkanoc.

W mojej prywatnej opinii, to właśnie Plus może jako pierwszy w Polsce dotrzeć do wszystkich mieszkańców ze swoim LTE. Możliwym jest, że wydarzenie to będzie miało miejsce jeszcze w tym roku. Jedno jest pewne, Polkomtel stawia dostęp do usługi mobilnego Internetu na pierwszym miejscu i nie chce, by miano “lidera LTE w Polsce” było słowami rzuconymi na wiatr.

Dołącz do dyskusji