Już dawno żadna nowa aplikacja od Facebooka nie miała tyle sensu

News/Social media 23.04.2015
Już dawno żadna nowa aplikacja od Facebooka nie miała tyle sensu

Już dawno żadna nowa aplikacja od Facebooka nie miała tyle sensu

Plotki okazały się być prawdą. Facebook przygotował kolejną aplikację mobilną i to kolejna próba opanowania telefonów komórkowych użytkowników z całego świata. Tym razem Zuckerberg chce nam jednak dać coś istotnego w zamian za to, że będziemy korzystać z programu o nazwie Hello, służącym do obsługi połączeń.

Facebook Hello to projekt, który ma naprawdę dużo sensu. W przeciwieństwie do takich niewypałów jak chociażby launcher Facebook Home, odstawiony na boczny tor klient portalu Facebook Paper, wsparcia dla głupiutkich mini aplikacji w Messengerze i potworka w postaci Slingshota, dialer od Facebooka może się przyjąć.

Zadaniem Facebook Hello jest zastąpienie aplikacji domyślnie instalowanej przez producenta aplikacji telefonu na smartfonach z Androidem.

facebook-hello-4

Do tej pory takich aplikacji było całe mnóstwo, ale zmieniały one ekran połączenia jedynie pod względem wizualnym. Facebook Hello chce dać użytkownikom dostęp do dodatkowych informacji.

Dialer od Facebooka pozwoli w prosty sposób podejrzeć najważniejsze informacje na temat osoby, z którą właśnie rozmawiamy.

Dzięki temu będzie można szybko sprawdzić, kiedy rozmówca ma urodziny, gdzie pracuje i jak wielu znajomych wspólnych znajomych z nim mamy.

facebook-hello-2

Na ekranie pojawi się też prosta wyszukiwarka i można sprawdzić np. godziny otwarcia restauracji zanim do niej zadzwonimy. Dostępny jest też mechanizm blokowania niechcianych połączeń wraz z informacją, ile osób zablokowało wcześniej nieznany numer.

Facebook Hello integruje się też z Facebook Messengerem i pozwala na wykonywanie rozmów VoIP. Oba programy przygotował zresztą ten sam zespół programistów. To, jak wygląda aplikacja i co dokładnie oferuje Facebook Hello, można zobaczyć na materiale wideo na stronie aplikacji w Google Play.

Narzędzie to z pewnością będzie przydatne nie tylko dla zapominalskich osób, ale dla ludzi, których praca opiera się na kontakcie z dziesiątkami osób dziennie.

facebook-hello-3

Takie wyświetlanie krótkich notatek na ekranie połączenia pozwoli wywołać wrażenie u rozmówcy, że faktycznie osoba, z którą rozmawia wie, co u niego słychać.

Jak dla mnie to bardzo dobre narzędzie i nie widzę też powodu, by podnosić larum o kwestie prywatności, skoro Facebook Hello będzie wyświetlał tylko treści dostępne publicznie na profilu dzwoniącego.

Pozostaje tylko czekać, aż Facebook Hello będzie dostępny w naszym kraju, ponieważ na razie jego dostępność ograniczono do Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Nigerii. Szkoda.

Dołącz do dyskusji

Advertisement