Wrocławscy studenci mają lepiej z Mobile Vikings

Wrocławscy studenci mają lepiej z Mobile Vikings

Wrocławscy studenci mają lepiej z Mobile Vikings

Handel i podboje, z których słynęli już od najwcześniejszych lat wikingowie, nie byłyby możliwe, gdyby nie jedno – rozwój najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologii. I tak jak przed wiekami doskonalili się w produkcji m.in. mieczy, tak dzisiejsi Vikingowie przykładają swoje wojownicze dłonie do rozwiązań pozwalających zachować w fizycznej formie coś, co jest często o wiele potężniejsze od miecza – wiedzę. 

To właśnie dzięki Mobile Vikings i ogłoszonej właśnie współpracy z wrocławską firmą Zeccer, studenci Politechniki Wrocławskiej będą mogli przez cały miesiąc, bez żadnych opłat, bez stania w kolejkach i bez przekazywania pendrive’ów (z obowiązkowym skanowaniem!) wydrukować wszystkie potrzebne im notatki.

Jak przystało na firmę z „Mobile” w nazwie, inicjatywa wspierana przez Vikingów nie wymaga od nas w momencie odbioru stosu notatek posiadania żadnego nośnika z danymi. Wszystko znajduje się w chmurze, do której wcześniej, np. z domu, wrzucamy potrzebne pliki. Potem wystarczy jedynie, stojąc już przy drukarce na uczelni, uruchomić aplikację mobilną i wybrać, które dane mają zostać wydrukowane.

zeccer

To tyle. Ile czasu można w ten sposób zaoszczędzić wie prawdopodobnie każdy, kto kiedykolwiek próbował wydrukować cokolwiek na uczelni, szczególnie jeśli chciał to zrobić na ostatnią chwilę, a na podobny pomysł wpadło w tym czasie jeszcze kilkanaście osób. Każda z nich musi znaleźć swojego pendrive’a, oddać go do przeskanowania, wskazać palcem, które pliki mają zostać wydrukowane i tak dalej, i tak dalej.

Łatwo założyć, że nawet po zakończeniu miesięcznego darmowego okresu współpracy, spora część studentów, skuszona prostym, wygodnym i nowoczesnym rozwiązaniem, zdecyduje się na pozostanie przy nim na dłużej.

mv

I… będą mogli to zrobić bez większych problemów i właściwie bez żadnych wydatków. W związku z tym, że Vikingowie zawsze mają lepiej, studenci, którzy posiadają kartę w MV otrzymają przy każdym doładowaniu 19 (przy doładowaniu za 19 zł) lub 29 (przy doładowaniu za 29 zł) darmowych kartek do wydrukowania. W przypadku, kiedy zdecydują się dopiero zostać Vikingami i przeniosą do Mobie Vikings swój numer (lub zakupią nowy starter), otrzymają tych kartek jeszcze więcej, bo aż 100.

Takich drukarek powinni szukać Vikingowie
Takich drukarek powinni szukać Vikingowie

W rezultacie, młodsi i starsi stażem Vikingowie z braci studenckiej nie będą musieli wydawać ani grosza, jednocześnie nigdy nie rezygnując z wydrukowania najważniejszych materiałów. A zaoszczędzone pieniądze będą mogli wydać np. na… książki. Bo przecież to na książki studenci wydają swoje ostatnie pieniądze.

I tylko ci, którzy swoje musieli odstać w kolejkach do punktu ksero, a potem swoje wydać na to, żeby otrzymać te kilka kartek papieru, które i tak ginęły jeszcze zanim udało się utrwalić zapisane na nich informacje, mogą żałować, że wtedy nie można było stać się Vikingiem.

Cóż, czasem znowu chce się być studentem.

Dołącz do dyskusji