Młodszy brat HTC One M9 nie skrywa już wielu tajemnic. Oto HTC One E9+

News/Sprzęt 27.03.2015
Młodszy brat HTC One M9 nie skrywa już wielu tajemnic. Oto HTC One E9+

Młodszy brat HTC One M9 nie skrywa już wielu tajemnic. Oto HTC One E9+

Czy już niebawem na rynku pojawi się tańsza wersja HTC One M9? Wskazują na to przecieki, które ukazują tańszą wersję smartfonu tajwańskiej firmy, HTC One E9+.

Cechy charakterystyczne tego urządzenia to wzornictwo przypominające te znane z HTC One M9. Kolejne jego wyróżniające się elementy to metalowa ramka oraz okrągły i wystający z obudowy obiektyw aparatu. Sprzętowi temu nie sposób odmówić uroku i ładnego wyglądu. Widać to zresztą na zdjęciach udostępnionych na Twitterze przez użytkownika @Upleaks.

Na fotografiach można też zobaczyć trzy wersje kolorystyczne smartfonu: Gunmetal Gray, Glacial Silver, Amber Gold. Mam przeczucia, że inwestycja w tą ostatnią nie będzie należeć do udanych. Tylna część smartfonu prezentuje się bardzo minimalistycznie. Można na niej zobaczyć wyłącznie  wspomniany aparat z diodą błyskową oraz niewyróżniające się logo HTC.

Pod względem specyfikacji HTC One E9+ prezentuje się wręcz zaskakująco.

Jeśli nieoficjalne informacje będą miały potwierdzenie w rzeczywistości, to w tym smartfonie ze średniej półki cenowej znajdziemy 5,5-calowy wyświetlacz o ogromnej rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Dziwić może też fakt, że ogromna firma zdecydowała się na współpracę z Mediatekiem, który tworzy przede wszystkim podzespoły do tańszych urządzeń mobilnych. W HTC One E9+ ma znaleźć się bowiem układ MT6792 wyposażony w osiem rdzeni: cztery energooszczędne Cortex-A53 oraz cztery wydajne Cortex-A57.

htc one e9

Oprócz tego sprzęt ten ma być wyposażony w 3 GB pamięci RAM oraz system Android 5.0 Lollipop wzbogacony o nakładkę Sense. Sprzęt będzie wyposażony też w 32 GB rozszerzalnej pamięci flash, akumulator o pojemności 3000 mAh oraz aparaty z matrycami o rozdzielczościach 20,7 oraz, zależnie od źródeł 13 lub 4 Megapiksele.

Data premiery nie jest jeszcze znana, a według oficjalnych komunikatów HTC urządzenie takie jeszcze nie istnieje. Można jednak spodziewać się, że pojawi się na rynku w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, gdy tylko zdążymy przywyknąć do obecności na półkach sklepowych HTC One M9.

Dołącz do dyskusji