Nowa funkcja Facebooka pozwala na łatwy… powrót do przeszłości

News/Social media 25.03.2015
Nowa funkcja Facebooka pozwala na łatwy… powrót do przeszłości

Nowa funkcja Facebooka pozwala na łatwy… powrót do przeszłości

Facebook zaprezentował dziś nowe narzędzie, mające ułatwić użytkownikom przeglądanie minionych zdarzeń, starych fotografii i ogólne zanurzanie się w nostalgii.

Nosi nazwę “Tego dnia” i pozwala zobaczyć, co wydarzyło się danego dnia – lata wcześniej. Korzystając z nowego pomysłu Facebooka, otrzymamy ładnie wyglądający przegląd wpisów, interakcji i zdjęć, pogrupowany według lat, np. tego dnia rok temu, tego dnia dwa lata temu, etc.

on-dis-dej

Przegląd jest widoczny tylko dla nas, chyba że postanowimy udostępnić go znajomemu, bądź uczynić go w całości publicznym. Będziemy mogli także ustawić sobie powiadomienie, żeby serwis przypomniał nam o obecności nowego przeglądu na dany dzień.

Aby skorzystać z nowej funkcji Facebooka należy wejść pod ten adres facebook.com/onthisday albo kliknąć w odpowiednią zakładkę w portalu. Niestety, póki co funkcja nie jest dostępna dla wszystkich, a twórcy nie podają informacji kiedy to nastąpi. Na razie próbując stworzyć sobie kolaż wspomnień wita nas jedynie taki komunikat:

na-pocieche

Facebook wie, czego potrzebują jego użytkownicy

On This Day to bardzo fajna funkcja dla ludzi, którzy lubią często wracać do przeszłości i powspominać. Do tej pory można to było robić jedynie uparcie przewijając oś czasu, ewentualnie skorzystać z “Podsumowania Roku”, które kompiluje najważniejsze momenty na naszej osi czasu z minionego roku i wyświetla je formie filmiku, którym również możemy podzielić się ze znajomymi.

Jest to jednak dalekie od wygodnego przeglądania wybranych wspomnień, na co zwróciło uwagę wielu użytkowników. Facebook zareagował i zaprezentował funkcję, która z pewnością znajdzie spore grono odbiorców.

Dzięki nowemu narzędziu, powrót do minionych wydarzeń będzie niczym przeglądanie ładnie posegregowanych albumów ze zdjęciami, do tego opatrzonych komentarzem wprost z naszej osi czasu.

Dołącz do dyskusji