Dlaczego Onet próbuje wywoływać strach?

Blog Forum 16.03.2015
Dlaczego Onet próbuje wywoływać strach?

Dlaczego Onet próbuje wywoływać strach?

Tekst ukazał się pierwotnie na Blog Forum Spider’s Web.

Czytam Onet. Od wielu, wielu lat bardziej przypadł mi do gustu właśnie ten serwis niż Wirtualna Polska czy Interia. Nie rozumiem jednak jednego, czemu Onet próbuje wywoływać wśród potencjalnych odbiorców strach i panikę?

Nie będę owijał w bawełnę, wczoraj wieczorem, po spokojnej niedzieli, zrelaksowany, wchodzę na Facebooka zobaczyć “co tam słychać” u moich znajomych. Przesunąłem kilka postów, aż tu nagle moim oczom ukazała się reklama sponsorowana w takiej oto postaci:

onet-straszy

Muszę przyznać, że ciśnienie lekko mi skoczyło, tym bardziej, że wiedziałem o planach niedzielnego wystąpienia publicznego Prezydenta Rosji.

Wcześniej, Biuro prasowe Kremla prosiło o pozostanie najważniejszych przedstawicieli mediów w kraju. Władimir Putin miał w weekend ogłosić ważny komunikat, nikt nie wiedział jednak, czego ma on dotyczyć.

Z jednej strony, cieszę się, że dałem się nabrać. Wchodząc w link przekierowano mnie na stronę główną Onetu. Już wtedy połapałem się, że to sprytny, lecz nie do końca uczciwy zabieg właścicieli serwisu. Z drugiej strony, dziś tylko ewentualność wojny z Rosją może wywołać paniczny strach wśród mieszkańców Polski. Osobiście uważam, że konflikt taki absolutnie nie wchodzi w grę, jednak jak to mówią, “strzeżonego Pan Bóg strzeże”.

Sądząc po komentarzach pod wpisem sponsorowanym na Facebooku, osób oszukanych nieprawdziwą informacją były tysiące. To ukazuje skalę incydentu i łatwy sposób na manipulację czytelnikami.

Onecie, nie idź tą drogą.

Dołącz do dyskusji