To już koniec RapidShare. Popularna usługa udostępniania plików znika z Internetu

News/Technologie 10.02.2015
To już koniec RapidShare. Popularna usługa udostępniania plików znika z Internetu

To już koniec RapidShare. Popularna usługa udostępniania plików znika z Internetu

Jeśli pobierałeś z Sieci nie do końca legalne kopie filmów, gier i muzyki, ale bałeś się korzystać z torrentów, to zapewne kojarzysz  RapidShare. Zatem wiedz, że RapidShare, czyli jeden z najpopularniejszych w Internecie serwisów hostujących pliki, zostanie zamknięty w przyszłym miesiącu.

Jego właściciele nie podają powodów, dla których zamykają swoje dzieło. Można tylko podejrzewać, że założona w 2002 usługa zniknie z rynku z powodu coraz bardziej rygorystycznej polityki antypirackiej.

Kilka lat temu RapidShare, całkiem słusznie, był uważany za jeden z największych na świecie magazynów pirackich materiałów. Po wielu rozprawach sądowych RapidShare zmienił swoją politykę i zaczął bardzo rygorystycznie podchodzić do udostępniania pirackich materiałów. Zaczął też promować się jako prywatny dysk w chmurze, a nie serwis hostujący pliki.

Był to bezpośredni powód gwałtownego spadku liczby użytkowników.

rsclosed

Internauci zdecydowali się na korzystanie z konkurencyjnych usług, takich jak założony przez Kima Dotcoma serwis Mega. To z kolei zmusiło właścicieli RapidShare do bardzo dużych cięć i zwolnienia większości pracowników. Całkiem możliwe, że firma nie przynosi obecnie wystarczających zysków a utrzymywanie jej przy życiu jest nieopłacalne.

RapidShare ostatecznie odejdzie z tego świata 31 marca 2015 roku. Wtedy wszystkie konta i powiązane z nimi pliki zostaną usunięte. Dlatego jeśli trzymacie tam materiały, na których wam szczególnie zależy, zalecane jest ich skopiowanie.

Dołącz do dyskusji

Advertisement