Odbierz 2 GB darmowego miejsca na Dysku Google. Wystarczy wykonać szybki test zabezpieczeń konta

News/Bezpieczeństwo 10.02.2015
Odbierz 2 GB darmowego miejsca na Dysku Google. Wystarczy wykonać szybki test zabezpieczeń konta

Odbierz 2 GB darmowego miejsca na Dysku Google. Wystarczy wykonać szybki test zabezpieczeń konta

Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. To dobry moment, żeby zastanowić się nad tym co udostępniamy w Sieci, jak dbamy o prywatność oraz w jaki sposób zabezpieczamy własne konta internetowe. Google z tej okazji przygotował dla użytkowników chmury Google Drive mały prezent.

Każdy użytkownik, który do 17 lutego przeprowadzi na swoim koncie Google test bezpieczeństwa, otrzyma prezent w postaci dodatkowych 2 GB powierzchni na dysku w chmurze.

Test bezpieczeństwa obejmuje sprawdzenie informacji o odzyskiwaniu, czyli ustawień niezbędnych do przywrócenia kontroli nad kontem, które mogło dostać się w niepowołane ręce.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie ostatnich aktywności, które pozwolą wyłapać nieprawidłowości oraz podejrzane operacje, jak logowania z lokalizacji, w których nigdy nie byliśmy. Tutaj należy jednak pamiętać, że rozpoznawanie lokalizacji użytkownika w tej usłudze nie zawsze działa poprawnie. Dlatego nie każda nieprawidłowość musi oznaczać nieautoryzowane logowanie.

google-dysk-bezpieczenstwo

Na koniec zostaniemy poproszeni o sprawdzenie, czy aplikacje, które posiadają dostęp do naszego konta Google nadal powinny mieć takie uprawnienia. Osobiście skasowałem z tej listy kilkanaście pozycji – głównie stare gry i aplikacje mobilne, z których już nie korzystam.

Wykonanie całego testu zajmuje dosłownie kilka minut. Oczywiście ustawienia konta, historię logowania i listę uprawnień warto sprawdzać regularnie, a jeśli tego nie robicie, to dzisiaj jest dobra okazja, aby przyjrzeć się temu jak zabezpieczone jest konto Google.

Wykonaj test teraz i odbierz darmowe 2 GB.

Dołącz do dyskusji