On jest monstrualny! Spotkaliśmy Big Stiga, który dzisiaj odwiedził Polskę

Artykuł/Motoryzacja 27.01.2015
On jest monstrualny! Spotkaliśmy Big Stiga, który dzisiaj odwiedził Polskę

On jest monstrualny! Spotkaliśmy Big Stiga, który dzisiaj odwiedził Polskę

Niektórzy mówią, że jest tak duży, że dziewczyny mdleją na jego widok. Nie, nie chodzi tu jednak o pająka… to Big Stig!

Big Stig przemierza Europę, aby 28 stycznia zakończyć swoją podróż w stolicy naszego kraju. Na Placu Defilad (już w pozycji stojącej) będzie promował najnowszą, 22. serię, TopGear, która dostępna będzie w Polsce na kanale BBC Brit. Pierwszy odcinek wyemitowany zostanie 1 lutego.

Top-Gear\


Ciężarówka z ogromnym Stigiem wyruszyła wczoraj z Wielkiej Brytanii, przejechała przez Holandię i Niemcy, a już dziś po godzinie 16 zawitała do Poznania. Po krótkim postoju Big Stig udał się w dalszą podróż do Warszawy.

STIG-POZNAN

Figura mierzy blisko dziesięć metrów, a nawet w pozycji leżącej jest większy, niż dwupiętrowy autobus. Nad stworzeniem Big Stiga pracowało jednocześnie trzech rzeźbiarzy, którzy przez ponad dwa miesiące dopieszczali figurę, aby jak najlepiej oddawała oblicze prawdziwego Stiga.

big-stig-poznan-polska (10)

Big Stig miał pojawić się w Poznaniu około godziny 13:00, ale nastąpiło pewne opóźnienie i w konsekwencji figurę mogliśmy podziwiać po godzinie 16:00. Promowany kanał BBC Brit będzie dostępny w NC+, Cyfrowym Polsacie, UPC, Vectrze, TOYA i Netii.

Każdy fan Top Gear będzie mógł spotkać Big Stiga na Placu Defilad w Warszawie, gdzie pozostanie do 30 stycznia.

Dołącz do dyskusji