Spotify ułatwi Ci odkrywanie nowej muzyki na smartfonach

News/Technologie 22.01.2015
Spotify ułatwi Ci odkrywanie nowej muzyki na smartfonach

Spotify ułatwi Ci odkrywanie nowej muzyki na smartfonach

Spotify wprowadza nowość o nazwie Touch Preview, która ma użytkownikom wynagrodzić usunięcie możliwości odsłuchiwania półminutowych fragmentów utworów w zakładce Discovery. Nowy mechanizm odkrywania muzyki został naprawdę dobrze przemyślany i z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom.

Twórcy skandynawskiego serwisu streamingowego nie stoją w miejscu. Chwilę po premierze nowej wersji aplikacji Spotify do systemu Windows Phone ogłoszono kolejną nowość, jaką jest Touch Preview. Pozwoli to na szybkie odsłuchanie fragmentu utworu z niemal dowolnego ekranu w aplikacji.

spotify-touch-preview-2

Użytkownicy na rozwiązanie takie jak Touch Preview czekali blisko rok. Twórcy poświęcili ten czas, aby dopracować nową funkcję. Polega ona na tym, że w dowolnym miejscu w aplikacji po przytrzymaniu palca na ekranie rozpocznie się odtwarzanie fragmentu utworu, który właśnie wskazuje aplikacja. Przesunięcie palca w górę lub w dół przełącza użytkownika na kolejny 30-sekundowy klip z przeglądanej listy.

Użytkownik może też przesunięciem palca w prawo dodać utwór do kolejki odtwarzania, a jeśli jest pewien, że to tego utworu szukał to przesuwając palec w lewo może go dodać do swojej muzycznej kolekcji. Jeśli funkcja Touch Preview została uruchomiona podczas słuchania innego utworu, to po oderwaniu palca od ekranu jego odtwarzanie zostanie wznowione.

Przeskakiwanie między utworami ma działać błyskawiczne z bardzo delikatnym wyciszeniem pomiędzy jednym a drugim fragmentem. Dzięki temu można w bardzo prosty sposób sprawdzić, czy muzyka z danej playlisty lub od danego wykonawcy wpada w gusta muzyczne użytkownika lub pasuje do obecnego nastroju.

Twórcy Spotify zaznaczają, że z ich badań wynika, że użytkownikom przypadła do gustu ta nowość. Osoby, które chociaż raz skorzystały z Touch Preview, wykorzystują tę funkcję później bardzo często. Funkcja ta w pierwszej kolejności po wyjściu z fazy testowej trafi do użytkowników aplikacji na system iOS, a nieco później zawita na Androida.

Ciekawe, czy na update aplikacji do Windows Phone trzeba będzie znów czekać pół roku…

Dołącz do dyskusji