Plus pokazuje najlepszą ofertę na rynku na… internetowy roaming

Blog Forum 29.01.2015
Plus pokazuje najlepszą ofertę na rynku na… internetowy roaming

Plus pokazuje najlepszą ofertę na rynku na… internetowy roaming

Spadające ceny połączeń głosowych i wiadomości tekstowych nas nie dziwią. Tym prężnie zajmuje się Unia Europejska, dzięki czemu zmierzch roamingu na Starym Kontynencie jest naprawdę bliski. Inaczej sprawa ma się w pakietach internetowych, gdzie ceny nie są zbyt zadowalające. Czas na zmiany.

Do tej pory najbardziej korzystne pakiety danych w roamingu na terenie Unii Europejskiej proponował Play. Tym razem to jednak Polkomtel zdecydował się wyznaczyć trendy cenowe. Aż trudno było mi uwierzyć w to co zobaczyłem, ponieważ Plus nie tylko zaproponował najlepsze ceny ale i rozszerzył pakiety o kolejne państwa: Norwegię, Islandię, Lichtenstein, Szwajcarię oraz… USA!

Do wyboru mamy jednak aż dwa różne pakiety:

Pakiet Atlantycki – obejmujący Unię Europejską, Norwegię, Islandię i Lichtenstein oraz dodatkowo Szwajcarię i USA

Pakiet Orientalny – obejmujący wybrane kraje Europy Wschodniej oraz Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Tutaj ceny są zdecydowanie wyższe. Dla przykładu za 10 MB zapłacimy 15 zł, za 100 MB 90zł a za 500 MB aż 350 zł.

Ważną informacją jest domyślnie włączona usługa Limiter DATA, która ustanawia próg połączeń internetowych w roamingu do 250 zł. Opcję możemy oczywiście odblokować na własne życzenie.

Przyjrzyjmy się zatem wszystkim sieciom komórkowym w Polsce, które oferują pakiety internetowe w roamingu. Wszystkie ceny w tabeli podane są z podatkiem VAT.

i57.tinypic.com/xqb6gi.jpg

Jak widzimy, w małych pakietach danych od 20 do 50 MB zdecydowanie króluje Play i Mobile Vikings. Od 100 MB do 2.5 GB oferta Plusa jest bezkonkurencyjna. Dla Polkomtela należą się wielkie brawa, teraz czekamy na równie konkurencyjne ceny na rynku krajowym i reakcję konkurencji.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji