[LinuxNews] Port Civilisation: Beyond Earth dla GNU/Linuksa coraz bliżej

Blog Forum 22.11.2014
[LinuxNews] Port Civilisation: Beyond Earth dla GNU/Linuksa coraz bliżej

[LinuxNews] Port Civilisation: Beyond Earth dla GNU/Linuksa coraz bliżej

Kilka miesięcy temu studio Aspyr poinformowało o ukończeniu natywnego portu Civilisation 5 dla systemu GNU/Linux. Ta kultowa strategia turowa zdobyła serca wielu graczy i nawet jej najstarsze wersje wciąż cieszą się stosunkowo dużym zainteresowaniem. Nie tak dawno pojawiły się pierwsze informacje dotyczące Civilisation: Beyond Earth. Studio Aspyr pośpieszyło z oświadczeniem, że i ta pozycja zostanie przygotowana w wersji zarówno dla OS X, jak i GNU/Linux.

Aktualnie prace nad natywną wersją dla systemu firmy Apple są praktycznie ukończone. Użytkownicy OS X mogą spodziewać się dostępności Civilisation: Beyond Earth dla ich systemu w przeciągu kilku dni. Wiele osób twierdzi, że oficjalna prezentacja dodatku nastąpi w ten poniedziałek – 24 listopada.

Użytkownicy GNU/Linuksa muszą jeszcze trochę poczekać, ale jeśli ktoś chce uczcić datę wydania Civilisation: Beyond Earth szampanem to może już zacząć zbierać pieniądze. Według Aspyr Media, natywny port dla GNU/Linuksa pojawi się za około 2 – 3 tygodni. Dla fana serii jest to trochę długo, ale zaistniała sytuacja ma pewne plusy. Port dla GNU/Linuksa zyska dodatkowe optymalizacje, a i jego zakup można będzie usprawiedliwić świątecznym prezentem. Studio Aspyr zapewniło również, że wersja Civilisation: Beyond Earth dla GNU/Linuksa będzie wspierać dodatki ze Steam Workshop.

civilization-beyond-earth-gameplay-walkthrough-screenshot

GNU/Linux z pewnością nie może jeszcze zostać nazwany pełnoprawną alternatywą dla Windowsa w kontekście gier, jednak sytuacja dynamicznie się zmienia. Coraz więcej twórców przekonuje się do wydania portu swojej gry dla tego systemu. Niedawne pogłoski o Borderlands 2 i Borderlands: Pre-Sequel okazały się prawdziwe. Obecne plotki o GTA V w wersji dla systemu GNU/Linux również zaczynają przybierać bardziej realistyczny wymiar.

Jest to pierwszy z moich wpisów nt. nowości w świecie GNU/Linuksa. Będę pisał o wszystkim – sterowniki, narzędzia, gry, dystrybucje, itd. Zapewniam, że moje posty nie ograniczą się do “nowości” w X dystrybucji GNU/Linuksa. Zapraszam do lektury.

W zależności od czasu planuję też z osobami chętnymi zrealizować kurs programowania w QT z wykorzystaniem C++. Zaczniemy od rzeczy błahych, a skończymy na zaawansowanym wykorzystaniu tej technologii, w tym do obsługi multimediów i wytwarzania aplikacji na urządzenia wbudowane.

Proszę również o wszelkie możliwe sugestie.

Dołącz do dyskusji

Advertisement