Zegarek z e-papierem, a w zasadzie z e-papieru. Oto Sony FES Watch

News/Sprzęt 28.11.2014
Zegarek z e-papierem, a w zasadzie z e-papieru. Oto Sony FES Watch

Zegarek z e-papierem, a w zasadzie z e-papieru. Oto Sony FES Watch

Jak dotąd większość inteligentnych zegarków wykorzystuje prądożerne wyświetlacze ciekłokrystaliczne. W efekcie urządzenia te nie tylko są brzydkie, ale i wymagają codziennego ładowania baterii. FES Watch pozwoli ci o tym wszystkim zapomnieć.

FES Watch niestety jest na razie w fazie prototypu. Do wprowadzenia go na rynek droga więc jeszcze bardzo daleka. Tym niemniej już teraz robi niesamowite wrażenie. To pierwszy zegarek od Sony, który wykorzystuje e-papier. Został opracowany co prawda przez startup o nazwie Fashion Entertainments, ale należy on do japońskiego giganta.

Zegarek obsługujemy za pomocą gestów nadgarstka. Niestety, jego funkcjonalność, przynajmniej w fazie prototypu, jest bardzo ograniczona i właściwie to określenie „inteligentny” średnio do niego pasuje z uwagi na to, że na razie sprawdza się tyko jako… zwykły zegarek. Potrafi jednak wytrzymać nawet dwa miesiące bez konieczności ładowania baterii.

Z uwagi na to, że funkcje tego zegarka cały czas są rozwijane, nie wiadomo kiedy trafi on do masowej produkcji. Jego twórcy szacują, że połowa przyszłego roku to dość realny termin.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji