Nowy model Tesli zobaczymy już za tydzień

Blog Forum 03.10.2014
Nowy model Tesli zobaczymy już za tydzień

Nowy model Tesli zobaczymy już za tydzień

Wczoraj na oficjalnych profilach społecznościowych firmy Tesla ukazały się grafiki przedstawiające premierę nowego modelu elektrycznego samochodu. Ta ma nastąpić już 9 października a główną atrakcją ma być tajemniczy model D amerykańskiego producenta.

Tak naprawdę o nowym modelu D nie wiemy praktycznie nic. Być może nowa wersja dostanie napęd na cztery koła od Modelu X. Bazą ma być dobrze znana nam już S-ka, która podbija rynki np. w Norwegii.

tesla

Tesla jest obiektem mojego zainteresowania od dawna, jednak to wciąż samochód, który jest dla mnie niedostępny ze względów finansowych. W 2017 roku pojawić ma się wersja “budżetowa” – model E, która będzie do kupienia za równowartość ok. 30 tysięcy dolarów. W planach jest także wersja z napędem na cztery koła – X oraz Roadster.

Kupno tego samochodu w naszym pięknym kraju byłoby na pewno opłacalne, ale cały czas niepraktyczne. W Polsce brakuje stacji ładowania, choć te, według zapowiedzi, mają pojawić się już w przyszłym roku w okolicach takich miast jak Katowice, Wrocław, Poznań, Łódź czy Gdańsk. Dziwi brak Warszawy na mapie, dzięki czemu podróżni bez problemów mogliby dostać się z Berlina czy Pragi do stolicy Polski.

Czekam na premierę nowego samochodu Tesla D z wielkimi nadziejami. Szczególnie zależy mi na informacjach o usprawnionych akumulatorach, które wytrzymają dłuższą drogę na jednym ładowaniu. Nie przypomina Wam to sytuacji z bateriami w smartfonach?

O nowościach dowiemy się już 9 października.

Tagi: , , ,

Dołącz do dyskusji