Oto nowy Gmail ze wsparciem dla… zewnętrznych kont

News/Technologie 20.10.2014
Oto nowy Gmail ze wsparciem dla… zewnętrznych kont

Oto nowy Gmail ze wsparciem dla… zewnętrznych kont

Do tej pory oficjalna aplikacja mobilna Gmaila, jak dobra by nie była, miała jedną wadę – pozwalała wyłącznie na obsługę naszych kont pocztowych założonych – jak sama nazwa wskazuje – na Gmailu. Tym samym, jeśli korzystaliśmy oprócz tego z usług innych dostawców, musieliśmy zawsze szukać innych programów. Na szczęście już niedługo ta sytuacja ulegnie zmianie. 

To właśnie tego, według informacji portalu Android Police, mają dotyczyć jedne z największych zmian wprowadzonych przy okazji debiutu aplikacji przygotowanych na nowo dla Androida 5.0. Od teraz aplikacja Gmail przestanie być bowiem tylko klientem poczty Google, a stanie się prawdziwą aplikacją pocztową.

Powyższe nagranie promocyjne, nie publikowane jeszcze oficjalnie, poza zmianami graficznymi zdradza właśnie ten dodatek – obsługę kont innych, niż przypisane do Gmaila. Ich dodawanie i przełączanie się pomiędzy nimi wewnątrz programu ma być banalnie proste.

Nie jest jeszcze pewne jakie konta będą w pełni wspierane. Na razie wiemy tylko o Yahoo i Outlooku, ale być może zaprezentowano je głównie z powodu ich popularności i rozpoznawalności. Osoby korzystające z innych kont pocztowych muszą się więc uzbroić w cierpliwość i czekać na premierę nowego Gmaila, aby dowiedzieć się, czy oni również skorzystają ze tych nowości.

A z całą pewnością sporo użytkowników nie marzy o niczym innym, jak właśnie możliwości konfiguracji zewnętrznych kont mailowych w jednej, dobrej aplikacji. Po co szukać innych, po co instalować je i testować, skoro można to wszystko zrobić w jednym programie, który mamy w telefonie od razu po wyjęciu z pudełka?

Szczególnie, że domyślna, bardziej uniwersalna od Gmaila aplikacja pocztowa Androida nie wygląda ani specjalnie pięknie, ani też nie powala swoimi możliwościami i czas najwyższy zaoferować klientom “fabryczną” alternatywę. Gmail, po tej aktualizacji, może okazać się idealną propozycją.

Z ostateczną oceną musimy niestety jeszcze trochę poczekać – Android 5.0 wciąż nie trafił jeszcze na pierwsze urządzenia.

Dołącz do dyskusji