Właśnie wystartował polski Spotify dla gier, czyli BoxOff Play od Techlandu

News/Gry 09.06.2014
Właśnie wystartował polski Spotify dla gier, czyli BoxOff Play od Techlandu

Właśnie wystartował polski Spotify dla gier, czyli BoxOff Play od Techlandu

Już wcześniej pisaliśmy o BoxOff Play. To nic innego, jak Spotify dla gier – płaci się miesięczny abonament w ramach którego ma się dostęp do kilkudziesięciu gier. Na taki pomysł wpadł polski Techland. Usługa właśnie wystartowała.

Na początek dobra wiadomość – normalnie miesięczny abonament ma kosztować 49,90 zł, ale w ramach promocji został obcięty o połowę i w tym momencie wynosi 24,90 zł. Potwierdziły się także wcześniejsze zapowiedzi, że wystarczy pobrać tylko 20 proc. gry, aby móc się nią cieszyć. Kolejne 80 proc. zostanie pobrane w tle, w czasie ogrywania tytułu.

Gorsza informacja jest taka, że do poprawnego działania usługi konieczny jest stały dostęp do Internetu. Nie da się uruchomić gry w trybie offline, ponieważ wyświetlony zostanie wtedy komunikat o błędzie. Nie powinno to być dla nikogo zaskakujące, bo przecież program musi sprawdzić, czy mamy opłacony abonament.

boxoff-play

Jednak najważniejsze w tego typu usłudze jest jedno – dostępne gry. Tych jest co prawda sporo, bo aż kilkadziesiąt, ale niestety nie zachwycają. Na pewno zadowoleni powinni być miłośnicy przygodówek typu „point and click”, bo znajdą kilka części Sherlocka Holmesa czy też Dracula Origin. Szczęśliwi będą też fani symulatorów, bowiem tych jest tyle, że aż ciężko wybrać, w co zagrać jako pierwsze – symulator ambulansu, taksówki lub autobusu w Nowym Jorku, a może lotniska, czy też prac leśnych?

Niestety gracze tacy jak ja nie mają za bardzo z czego wybierać. Jedyne, co tak naprawdę przykuło moją uwagę, to dwie części Call od Juarez oraz kilka ściganek. Wielkim rozczarowaniem jest brak chociażby Dead Island, które przecież zostało stworzone przez… Techland, czyli pomysłodawcę BoxOff Play. Jeśli wydawca sam nie oferuje w usłudze swoich flagowych produkcji, to jak zamierza do tego przekonać Ubisoft, Sony czy też Warner Bros.?

Promocyjna cena zachęca do wypróbowania nowatorskiego BoxOff Play. Jednocześnie trzeba trzymać kciuki za to, że wkrótce w ofercie pojawi się więcej gier i będą to zdecydowanie ciekawsze tytuły.

Dołącz do dyskusji