Może to niewielkie zmiany w sklepie Windows, ale bardzo potrzebne i mile widziane

News/Oprogramowanie 14.05.2014
Może to niewielkie zmiany w sklepie Windows, ale bardzo potrzebne i mile widziane

Może to niewielkie zmiany w sklepie Windows, ale bardzo potrzebne i mile widziane

Po odświeżeniu Outlook.com, Microsoft natychmiast zabrał się za wprowadzanie zmian w kolejnej ze swoich najważniejszych usług – sklepie dla systemu Windows. Tym razem nowości nie robią aż tak wielkiego wrażenia, ale z całą pewnością docenią je użytkownicy, a sam Windows Store przestanie być taki… szary.

Poprzednia wersja WS nie należała ani do najpiękniejszych, ani do najłatwiejszych w obsłudze. Część kluczowych elementów obsługi była ukryta i dostęp do nich odbywał się dopiero po kliknięciu w odpowiednie miejsca lub najechaniu na nie myszką. Podejście zgodne wprawdzie z początkową filozofią wyświetlania treści w Windows 8, ale niespecjalnie intuicyjna.

microsoft windows storeNowe, widoczne powyżej wydanie dostosowane do Windows 8.1, zapowiedziane na oficjalnie na blogu Microsoftu, stara się rozwiązać ten problem i wszystko wskazuje na to, że rozwiązuje go skutecznie. Zmiany są pozornie tylko kosmetyczne – górna belka z opcjami i wyszukiwarką jest wyświetlana stale i nie można jej ukryć. W rzeczywistości jednak dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z Windows w nowym wydaniu, takie posunięcie pozwala wyraźnie ułatwić obsługę i zminimalizować ilość czasu potrzebnego na naukę.

Zmiany dotknęły także sposobu prezentacji polecanych aplikacji. Zespół Microsoftu przygotowywać będzie teraz specjalne zestawienia (czy inaczej “Kolekcje”), które wyświetlane na stronie głównej mają pomóc użytkownikom w odkrywaniu nowego oprogramowania, a producentom wyróżniających się aplikacji pomóc w dystrybucji swoich produktów.

kolekcje microsoft store

Oprócz “Kolekcji” wyświetlanych po lewej stronie ekranu głównego sklepu, Microsoft zdecydował się także jeszcze lepiej zaprezentować poszczególne wyróżnione aplikacje. Ich ikony, dużo większe niż do tej pory, umieszczone zostaną po prawej stronie, na liście o wiele dłuższej i łatwiej dostępnej niż do tej pory.

windows store 2

Spore ułatwienie przygotowane zostało także dla osób, które posiadają zarówno komputer/tablet z Windows 8.1, jak i smartfon z Windows Phone. Od momentu wprowadzenia aktualizacji Windows Store, która powinna mieć miejsce już wkrótce, przy każdej aplikacji, którą kupując na jednym urządzeniu, możemy bezpłatnie pobrać na pozostałe, pojawi się odpowiednia ikona. Niewielki symbol telefonu i komputera, widoczny chociażby na powyższym zdjęciu (przy cenie) pozwoli nam również sprawdzić, czy darmowe oprogramowanie dla jednego sprzętu posiada swój odpowiednik mobilny.

Dołącz do dyskusji

Advertisement