Tizen TV i telewizory z tym systemem zostaną zaprezentowane na tegorocznej konferencji Tizen Developer Conference?

Blog Forum 14.05.2014
Tizen TV i telewizory z tym systemem zostaną zaprezentowane na tegorocznej konferencji Tizen Developer Conference?

Tizen TV i telewizory z tym systemem zostaną zaprezentowane na tegorocznej konferencji Tizen Developer Conference?

Pierwsze wzmianki dotyczące systemu Tizen w Sieci pojawiły się blisko trzy lata temu, co w technologicznym świecie jest wręcz przepaścią. Od tego czasu nie brakowało zapowiedzi dotyczących premiery pierwszych smartfonów działających pod jego kontrolą, która ostatecznie nie miała jeszcze miejsca. Doczekaliśmy się za to dwóch niespodziewanych prezentacji, za sprawą których możemy dziś kupić aparaty oraz inteligentne zegarki, na których znajduje się właśnie Tizen. Rynkiem, w który celowały firmy odpowiadające za jego rozwój, były również komputery samochodowe (na tym polu możemy odnotować całkiem spore postępy) oraz telewizory, o których więcej powinniśmy się dowiedzieć już w przyszłym miesiącu.

W pierwszych dniach czerwca (dokładniej 2. – 4.), w hotelu Hilton w San Francisco odbędzie się bowiem kolejna edycja corocznej konferencji Tizen Developer Conference. Na opublikowanym planie jej przebiegu możemy znaleźć informacje o prelekcjach, w czasie których przedstawione mają zostać informacje dotyczące Tizen TV. Zagadnieniu temu poświęconych ma zostać pięć wykładów, podczas których omówione mają zostać kwestie dotyczące rozpoczęcia pracy w Tizen TV SDK, przedstawione mają zostać kroki podjęte przez Samsunga w celu dostosowania platformy Tizen do produktów z kategorii Smart TV, czy też omówiona ma zostać budowa systemu oraz kwestie dotyczące jego interfejsu i obsługi.

Już teraz ze wstępnych opisów wspomnianych prelekcji możemy się dowiedzieć m.in. tego, że zgodnie z ideą systemu Tizen oferowane będzie wsparcie dla aplikacji tworzonych w oparciu o rozwiązania webowe (HTML5, CSS oraz JavaScript). Powinno to ułatwić pracę zainteresowanym developerom i w miarę możliwości pozwalać na bezproblemowe przenoszenie programów między urządzeniami należącymi do różnych grup produktów. Oprogramowanie dla telewizorów miało powstać w oparciu o architekturę wersji mobilnej systemu rozwijanego przez Samsunga oraz Intel, która została zmodyfikowana w taki sposób, by nadawała się do użytku w produktach tego typu.

Sposób zarządzania urządzeniem działającym w oparciu o Tizen TV ma być czymś nowym. Rozwiązaniem, które wypełni lukę między obsługą dotykową (znaną ze smartfonów), a dotychczas stosowanym sposobem obsługi telewizorów. Jedna z prezentacji skupiać się ma właśnie na aspekcie komunikacji użytkownika z telewizorem oraz jej jak najlepszej optymalizacji. W jej trakcie przedstawiona ma zostać również usługa kryjąca się pod nazwą Tizen TV Context Manager, o której jednak na dzień dzisiejszy nie możemy powiedzieć nic więcej.

Wykłady dotyczące Tizen TV oczywiście nie muszą oznaczać, że już w czerwcu naszym oczom przedstawione zostaną telewizory działające w oparciu o ten system. Najlepszym tego przykładem może być brak smartfonu z Tizenem, który trafiłby do sprzedaży, mimo że wersje developerskie takich przewijają się na filmach i zdjęciach od blisko dwóch lat. Miejmy jednak nadzieję, że w końcu, po blisko trzech latach od ogłoszenia prac nad Tizenem, Samsung oraz firmy z nim współpracujące (chociaż Tizen TV to prawdopodobnie działka Samsunga) uznają, że ich system (zarówno w wersji smartfonowej, jak i tej omawianej w tym wpisie) jest gotowy na rynkową premierę.

Via: Tizen Experts
Źródło: Tizen.org

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji