Projekt Tango na smartfonach się nie skończy. Google chce skanować świat również tabletami

News/Sprzęt 23.05.2014
Projekt Tango na smartfonach się nie skończy. Google chce skanować świat również tabletami

Projekt Tango na smartfonach się nie skończy. Google chce skanować świat również tabletami

Projekt Tango, zaprezentowany przez Google w lutym tego roku i obejmujący do tej pory smartfon doskonale orientujący się w przestrzeni trójwymiarowej oraz potrafiący tę przestrzeń zapisywać, może ponownie stać się głośnym tematem. Amerykańska firma ma pracować nad tabletem wyposażonym w te same rozwiązania.

Według Wall Street Journal, podobnie jak smartfon, tak samo i tablet tworzony w ramach projektu Tango miałby początkowo trafić jedynie do wybranych programistów w ograniczonej liczbie sztuk. 4000 tabletów z tej serii miałoby zostać wyposażonych w 7-calowy ekran oraz dwie tylne kamery, czujnik podczerwieni i dedykowane oprogramowanie.

Pod względem technicznym tablet Tango nie różniłby się więc specjalnie od smartfonu z początku tego roku i prawdopodobnie tak samo jak on, będzie w swojej pierwszej wersji niezbyt atrakcyjny. Premiera (choć nie komercyjna)? Już w przyszłym miesiącu.


Na najciekawsze pytanie zabrakło jednak odpowiedzi. Czy tablet był planowanym od dłuższego czasu rozwinięciem projektu Tango i miał się pojawić niezależnie od wyników pierwszych testów ze smartfonem? Czy może były one tak dobre, że Google postanowiło rozszerzyć swoją “ofertę”? O długiej liście wątpliwości, jakie mają z kolei zwykli użytkownicy, lepiej nawet nie wspominać.

Niezależnie od tego, Google najwyraźniej nie zamierza odpuszczać rywalom w wyścigu o zapisanie mapy całego świata, wliczając w to wnętrza budynków, w formie cyfrowej. A my możemy tylko liczyć na to, że nikt z takim telefonem czy tabletem nie przyjdzie do nas do domu. Przynajmniej na razie.

Dołącz do dyskusji