Nowy tablet ThinkPad 10 nareszcie z ekranem FullHD

News/Sprzęt 13.05.2014
Nowy tablet ThinkPad 10 nareszcie z ekranem FullHD

Nowy tablet ThinkPad 10 nareszcie z ekranem FullHD

Na dzień przed przewidywaną wcześniej premierą Lenovo zaprezentowało następcę jednego ze swoich najciekawszych produktów – liczącego już prawie dwa lata tabletu ThinkPad Tablet 2. Nowy model zrywa nie tylko ze starym nazewnictwem, ale też nareszcie oferuje ekran porównywalny z konkurencją.

Do tej pory główną bolączką tabletu Lenovo była przeciętna rozdzielczość ekranu – przyzwoita, ale w żaden sposób w dzisiejszych czasach nie zasługująca na miano wyjątkowej czy chociażby bardzo dobre. ThinkPad 10, na wyświetlaczu o takiej samej przekątnej co oryginał, zdołał zmieścić jednak nieco bardziej imponujące 1920×1200 pikseli. Nadal jest to wynik zauważalnie słabszy od posiadającego mniejszy ekran iPada, ale przynajmniej nie odstaje od innych produktów z tej samej linii, w tym m.in. ThinkPada 8.

thinkpad 10

Oprócz ekranu o wysokiej rozdzielczości, pokrytego szkłem ochronnym Gorilla Glass, tablet będzie oferował szereg dodatków, obejmujących dwie stacje dokujące z możliwością podłączenia zewnętrznego monitora i myszki, zewnętrzną klawiaturę Bluetooth oraz specjalny pokrowiec, umożliwiający szybkie uruchamianie aplikacji aparatu (wystarczy odsłonić obiektyw). Na pokładzie znajdzie się oczywiście Windows 8.1 ze wsparciem dla 64-bitowych procesorów oraz do 4 GB pamięci RAM i do 128 GB przestrzeni na dysku SSD. Pozostałe szczegóły nie zostały ujawnione, jednak pewne jest, że docelowo pojawi się opcja 3G/4G LTE, a podstawowa wersja WiFi wyceniona zostanie na 599 dolarów i trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

Po świetnym Lenovo ThinkPad 8 wygląda więc na to, że w kategorii większych tabletów z Windowsem Lenovo również będzie w stanie zaoferować produkt wysokiej jakości, z parametrami przystającymi do obecnych wymagań klientów. Jeśli tylko obiecane 10 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu okaże się prawdą, a nie pobożnym życzeniem, szykuje się może nie hit, ale z całą pewnością propozycja godna uwagi.

Dołącz do dyskusji