[Krótka piłka] LTE w T-Mobile w Polsce otwarte na produkty Apple

Blog Forum 12.05.2014
[Krótka piłka] LTE w T-Mobile w Polsce otwarte na produkty Apple

[Krótka piłka] LTE w T-Mobile w Polsce otwarte na produkty Apple

T-Mobile w Polsce ruszy ze swoim zasięgiem LTE już w czerwcu. Tymczasem, dzisiaj, totalnie przypadkowo trafiłem na oficjalnej stronie Apple na wyraźne potwierdzenie, że różowy operator będzie wspierał także telefony i tablety z Cupertino.

Jeszcze dwa tygodnie temu, gdy sprawdzałem częstotliwości działania LTE w innych krajach niż w Polsce dla swojego iPhone, T-Mobile brakowało na liście operatorów. Dzisiaj są już dostępni trzej z czterech największych graczy na naszym rodzimym rynku: Orange, Play oraz właśnie T-Mobile. Dzięki tej informacji można śmiało stwierdzić, że LTE obsługiwać będą nie tylko telefony z Androidem ale także produkty Apple i to od samego początku wprowadzenia usługi w całym kraju. W przypadku iPhone dotyczy to modeli 5s, 5c oraz 5, natomiast w przypadku iPada będą to modele Air, mini oraz iPad 4 generacji z wyświetlaczami Retina.

Cały czas dziwi mnie jednak podejście Polkomtela do ustawień LTE dla iPhone. Ostatnio ponownie pisałem w tej sprawie do Plusa i dostałem standardową odpowiedź – “nie możemy podać daty wprowadzenia usługi dla telefonów Apple”.
Najśmieszniejsze jest to, że to właśnie produkty Apple, iPhone oraz iPady generują największy ruch w sieci mobilnej w Polsce.

Plusie, jako wierny użytkownik od kilku dobrych lat, dziękuję za Wasze olewcze podejście. Chwalicie się, że macie najlepsze LTE w Polsce (pod kątem zasięgu i szybkości działania) to pokażcie, że każdy może z tego korzystać.

Dołącz do dyskusji