Możesz już porozmawiać z Google na swoim iPhone

News/Technologie 14.05.2014
Możesz już porozmawiać z Google na swoim iPhone

Możesz już porozmawiać z Google na swoim iPhone

Długo po tym, jak z Google Search/Now mogli naprawdę porozmawiać użytkownicy Androida, opcja ta trafiła również na telefony z systemem od Apple, czyniąc z produktu Google jeszcze poważniejsze zagrożenie dla Siri.

Nowość dostępna wewnątrz aplikacji Google Search 4.0, sprawia że nie musimy już od razu wprowadzić całego zapytania i liczyć na to, że otrzymamy dzięki niemu kompletną odpowiedź. Jeśli informacje udzielone przez Search nie będą od razu wystarczająco precyzyjne, wystarczy po pierwszej wypowiedzi aplikacji zadań pytanie uzupełniające.

Google jako jeden z przykładów rozmów, które można przeprowadzić w ten sposób podaje pytanie o pogodę. Zaczynamy od “Ok Google”, po czym pytamy o to, jaka jest dzisiaj pogoda. Po wyświetleniu danych pogodowych na dziś możemy, bez konieczności formułowania pytania od zera, dodać “A jak będzie w weekend?”. Dotychczasowe wydanie nie byłoby sobie w stanie poradzić z takim zadaniem. Obecne zrozumie kontekst wypowiedzi, powiąże ją z wcześniejszym pytaniem i zaprezentuje prognozę pogody na weekend.

Oczywiście taką opcję do swojej dyspozycji mają od dawna osoby korzystające z Siri, ale czy naprawdę ktoś ma szanse znać nas lepiej niż Google? A jeśli chodzi o wyniki wyszukiwań, to czy jest coś ważniejszego niż właśnie nasza historia przeglądania oraz preferencje?

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji