AMD docenia wagę eSportu i bierze się za jego promocję

Akcja partnerska 19.05.2014
AMD docenia wagę eSportu i bierze się za jego promocję

AMD docenia wagę eSportu i bierze się za jego promocję

AMD jest nie tylko firmą produkującą podzespoły komputerowe, ale też wspierającą cały rynek i scenę grową.

Świadczy o tym między innymi ogromne zaangażowanie w produkcję konsol do gier, wydawanie aplikacji ułatwiających życie graczom oraz liczne promocje, w których można otrzymać nowe gry za darmo.

Dziś AMD potwierdziło swoją politykę i ogłosiło. że powraca na scenę eSportu wraz ze sponsoringiem profesjonalnej, eSportowej drużyny Roccat. W ten sposób AMD będzie aktywnie wspierać drużynę occat w rozgrywkach lig League of Legends i StarCraft II w całym regionie EMEA.

AMD to gaming, a nasze technologie takie, jak karty graficzne AMD Radeon czy procesory APU, napędzają sprzęt milionów graczy na całym świecie. Zaangażowanie w eSport i sponsoring drużyny Roccat jest więc dla AMD naturalnym krokiem naprzód w tej sytuacji.

Mogąc zapewnić naszym kartom graficznym, w tym modelowi AMD Radeon R7 240, tak znakomitą wydajność m.in. w League of Legends, cieszymy się na samą myśl o tym, że drużyna Roccat będzie mogła wygrywać również dzięki naszemu wsparciu. – skomentował Mark Reed, Director w Marketing EMEA w AMD.

Trzeba przyznać, że to dobry ruch firmy, ponieważ rynek eSportu cały czas rośnie, a same rozgrywki zdobywają coraz większą popularność. Wcześniej zauważył to Intel, który ma swoje Intel Extreme Masters, zaś teraz na ten krok postanowiło odpowiedzieć AMD. Co prawda jest to ruch na mniejszą skalę, ale jestem pewien, że to dopiero początek działań AMD na tym polu.

Tagi:

Dołącz do dyskusji