Abonament za 9,99 zł miesięcznie i umowa na 6 miesięcy w Play! Szansa na przekonanie użytkowników prepaid do podpisania umowy?

Blog Forum 24.04.2014
Abonament za 9,99 zł miesięcznie i umowa na 6 miesięcy w Play! Szansa na przekonanie użytkowników prepaid do podpisania umowy?

Abonament za 9,99 zł miesięcznie i umowa na 6 miesięcy w Play! Szansa na przekonanie użytkowników prepaid do podpisania umowy?

Dziś pojawiła się nowa oferta w Play – Formuła Unlimited bez telefonu za 9,99 zł miesięcznie. Oferta skierowana jest do osób, które mają już numer w Play i dokupują nową aktywację. Skorzystać z niej mogą również osoby przenoszące numer od innego operatora. Czy 9,99 zł miesięcznie to wszystko, czy też tylko ta część opłat którą spotkamy w spotach reklamowych? Sprawdźmy!

Co znajdziemy w ofercie?

W abonamencie otrzymujemy nielimitowane rozmowy do Play oraz pakiet internetowy 2 gb. Wszelkie inne aktywności są płatne zgodnie z cennikiem:
– smsy do wszystkich sieci – 19 gr
– połączenia do sieci innych niż Play – 29 gr
– połączenia na numery stacjonarne – 29 gr

Ile za to zapłacę i o czym nie mówią reklamy.

Abonament osiągnie wartość 9,99 zł miesięcznie wówczas gdy aktywujemy e-fakturę. Chcąc otrzymywać fakturę papierową opłata wzrasta do 15,98 zł miesięcznie.

Opłata aktywacyjna w tej ofercie jest aktualnie w cenie promocyjnej i wynosi 9,99 zł. Podczas podpisania umowy aktywowana zostanie Muzyka Na Czekanie, która po pierwszym bezpłatnym miesiącu kosztuje 2 zł/mc, więc najlepiej pamiętać o wyłączeniu tego pakietu. Oprócz tego, w momencie podpisania umowy aktywowany zostaje również pakiet 100 minut do wszystkich sieci, który przez pierwszy niepełny i pierwszy pełny okres rozliczeniowy jest bezpłatny, a później kosztuje 10 zł i również lepiej pamiętać o wyłączeniu tego pakietu. Dalej, usługa “Nielimitowane SMS/MMS do wszystkich sieci”, która podobnie jak poprzedni pakiet początkowo jest bezpłatna i jeżeli jej nie dezaktywujemy to zapłacimy do każdej faktury kolejne 10zł. To jeszcze nie koniec. Podczas podpisania umowy dodatkowo aktywuje się (automatycznie) usługa “Audiobooki w Play”, która przez pierwsze dwa miesiące ma rabat 50%, czyli zamiast 19,99 zł kosztuje 9,99 zł i taka opłata jest już naliczana przy pierwszej fakturze. Warto pamiętać więc o dezaktywacji. Ostatnią już usługą dodatkową jest “WiMP Premium Play”, czyli muzyczny serwis streamingowy. Przez pierwsze dwa miesiące usługa jest bezpłatna, a później kosztuje 19,99 zł. Po raz kolejny opłaca nam się pamiętać o dezaktywacji. Pakiet 2gb intrnetu przez okres sześcio-miesięczny obowiązywania umowy jest bezpłatny, a jeżeli nie zrezygnujemy z umowy i nie przedłużymy jej to opłata za pakiet internetowy wyniesie 20 zł.

Podsumowanie

Cena 9,99 jest możliwa wówczas, gdy pamiętamy o dezaktywacji zbędnych usług za które po początkowo bezpłatnym lub rabatowym okresie naliczana jest opłata. Zakładając, że podpiszę umowę i zapomnę wyłączyć usługi po okresie rabatowym to abonament wyniesie 77,96 zł(sic!). Podsumowując, oferta będzie korzystna dla każdego kto zapozna się z regulaminem i wystarczają mu jedynie połączenia wewnątrz sieci i pakiet internetowy. Moim zdaniem jest to spora szansa na zachęcenie klientów korzystających głównie z kart prepaid do zawarcia umowy.

Plusy:
– krótka umowa – tylko 6 miesięcy
– 9,99 za nielimitowane połączenia do Play i 2gb internetu – tego nie osiągniemy nawet w prepaidzie,

Minusy:
– opłaty za pakiety typu try&buy aktywujące się automatycznie po bezpłatnym okresie

Dołącz do dyskusji

Advertisement