Filmy z Google Play od dziś dostępne m.in. w: Burkina Faso, Kambodży i Gabonie. W Polsce? Wiadomo – ciągle brak

Artykuł/Technologie 18.03.2014
Filmy z Google Play od dziś dostępne m.in. w: Burkina Faso, Kambodży i Gabonie. W Polsce? Wiadomo – ciągle brak

Filmy z Google Play od dziś dostępne m.in. w: Burkina Faso, Kambodży i Gabonie. W Polsce? Wiadomo – ciągle brak

Właśnie przeczytałem, że “Google jest dumny, że może oferować ofertę Google Play na coraz większej liczbie rynków na całym świecie”. Nie dziwię się. Mało kto dociera z ofertą cyfrowej rozrywki m.in. do: Antigui i Barbudy, Belize, Burkina Faso, Kambodży, Hondurasu i Haiti. Właśnie tam od dziś można kupować filmy z Google Play.

To już łącznie 63 państwa na całym świecie, gdzie legalnie można oglądać filmy i seriale na smartfonach z Androidem! W Polsce jeszcze nie można, ale jak już nie na trzeci, lecz czwarty/piąty świat przystało, grzecznie czekamy w kolejce. Nie martwimy się – do nas też przyjdzie w końcu epoka Cyfrowego Renesansu.

Google Play Movies - availability

Obok znacznego poszerzenia dostępności filmów i seriali dla kupujących w Google Play, Google rozszerzył także dostępność usługi Music, w tym opcji All Access umożliwiającej pełen dostęp do własnych zasobów muzycznych w chmurze za pośrednictwem m.in. smartfonów z systemem Android. Od dziś Grecy, Norwedzy, Szwedzi i nasi przyjaciele Słowacy mogą korzystać z muzycznych ofert Google. Są wśród pierwszych 25 państw, gdzie są one dostępne. Cieszymy się ich szczęściem.

Google Play Music - availability

My jeszcze poczekamy.

Wprawdzie mamy iTunes Store, gdzie już od dobrych kilku lat można kupować i wypożyczać filmy i seriale, ale wiadomo – jak na czwarty/piąty świat przystało, urządzeń z iOS u nas w obiegu niewiele. Nie stać nas.

Mamy też usługi streamingu, tj. Spotify, Deezer, czy WiMP. Niektórzy z nich, jak Spotify, obniżyli nam nawet ceny usługi, żebyśmy mogli łatwiej się przełamać do płacenia. Wiadomo, są też u nas i tacy, którzy narzekają, że 19 zł miesięcznie za dostęp do pełnego katalogu muzycznego do zdecydowanie za dużo. Gdyby było 4,9 zł, to by może płacili… Nic to jednak, bo Spotify i inni mają misję edukacji, niczym w czasach Oświecenia.

Uwielbiamy za to piracić! U nas Chomikuje.pl – oficjalnie serwis do hostowania plików, nieoficjalnie serwis do cyfrowej rozrywki – to narodowa potęga i jedna z mocniejszych marek polskiego internetu. Cieszymy się też, że jesteśmy prawie na szczycie nielegalnych pobrań serialu House of Cards. Hurra, może dzięki temu Netflix nas dostrzeże i wejdzie do nas ze swoją ofertą.

Oczywiście po Arubie, Beninie, Botswanie, Fuji, czy Papui Nowej Gwinei. Poczekamy jednak!

Dołącz do dyskusji