Niezbędnik dla Windows Phone: Memory – gra dla osób, które mają pamięć dobrą, ale krótką

Niezbędnik dla Windows Phone: Memory – gra dla osób, które mają pamięć dobrą, ale krótką

Niezbędnik dla Windows Phone: Memory – gra dla osób, które mają pamięć dobrą, ale krótką

Jedni mają dobrą, drudzy dobrą, ale krótką. Inni nie mają wcale głowy do zapamiętywania. Jednak wszyscy możemy grać i ćwiczyć pamieć.

Aplikacja Memory dla Windows Phone to popularna gra polegająca na odkrywaniu kart i łączeniu ich w pary.

Rozgrywka zaczyna się, gdy aplikacja wylosuje i rozłoży przed nami talię szesnastu kart. Są one ułożone w czterech wierszach i kolumnach. Zaczynamy odsłanianie kart. W jednym ruchu możemy sprawdzić tylko dwie karty i byłoby dla nas dobrze, gdybyśmy dokładnie zapamiętali wzory na nich przedstawione. W kolejnych ruchach sprawdzamy następne karty i staramy się w jednym ruchu odkryć dwie takie same.

gra memory

Wielkiej filozofii w tym nie ma, jednak tykający zegar, który bezlitośnie mierzy nam czas sprawia, iż gra charakteryzuje się elementem rywalizacji. Chcemy pobić własny wynik lub wynik znajomych. Przyjemną zabawą jest również gra w gronie znajomych, gdy po każdej próbie przekazujemy telefon kolejnej osobie, aby spróbowała pobić nasz rekord.

gra memory windows phone

W menu gry znajduje się coś na wzór koła fortuny, na którym wybieramy rodzaj talli kart. Na chwilę obecną dostępne są trzy motywy tematyczne kart: ludzkie twarze, zwierzęta oraz budynki. Mam jednak nadzieję, że z biegiem czasu twórcy będą aktualizować grę, tak aby portfolio kart było większe.

memory dla windows phone

Jedyne czego brakuje w grze Memory to wybór stopni trudności. Zawsze mamy do dyspozycji talię kart składającą się z szesnastu kartoników. Przez to gra po pewnym czasie przestaje być dla nas znaczącym wyzwaniem.

Podejrzewam, że tytuł ten może być dedykowany młodszym graczom, jednak dodatkowe poziomy trudności na pewno by mu nie zaszkodziły.

Grę Memory pobierzecie bezpłatnie ze Sklepu Windows Phone.

Wpis powstał we współpracy z firmą Nokia partnerem Spider’s Web.

Dołącz do dyskusji