Dassault Systèmes wykorzystuje pełnię mocy profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro

Artykuł 05.02.2014
Dassault Systèmes wykorzystuje pełnię mocy profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro

Dassault Systèmes wykorzystuje pełnię mocy profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro

Od trzech dekad firma Dassault Systèmes (DS) jest światowym liderem w dziedzinie grafiki 3D i rozwiązań do zarządzania cyklem życia produktu. Produkty DS SolidWorks, CATIA, SIMULIA, DELMIA czy ENOVIA umożliwiają inżynierom i projektantom z branży przemysłowej cyfrowo definiować i przeprowadzać symulację produktów, procesów i zasobów.

Aplikacje Dassault Systèmes pomagają klientom szybko wprowadzić na rynek nowe, innowacyjne produkty. Przyjęło się, że trójwymiarowa grafika stała się uniwersalnym językiem komunikowania zarówno dla firm jak i konsumentów. Dassault Systèmes wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sprzętu komputerowego, aby zapewnić swoim klientom wysoką wydajność i produktywność. Szczególną rolę odgrywa akceleracja zapewniana przez rodzinę profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro™.

Zdaniem Christophe Delattre z zespołu DS Research and Development (R & D) w Paryżu: „Potężna karta graficzna jest niezbędna podczas obsługi dużych zbiorów danych w aplikacjach takich jak CATIA. Kluczowe jest uzyskanie tego, co najlepsze z oprogramowania zapewniając najlepszą grafikę 3D w czasie rzeczywistym. W zespole R&D regularnie przeprowadzamy testy kompatybilności z naszym oprogramowaniem na różnych konfiguracjach sprzętowych. Z jednej strony staramy się zweryfikować to, czy sprzęt może wspierać nasze oprogramowanie, z drugiej natomiast chcemy również wiedzieć czy nasze oprogramowanie jest zaprojektowane tak, aby w pełni korzystać z tego co dostarcza sprzęt. W związku z tym jesteśmy szczególnie zainteresowani rozwojem kart graficznych.”

Dassault Systèmes 1

Do testów zgodności zespół badawczy Dassault Systèmes wykorzystuje pewne ulubione projekty.

Są to bardzo duże zestawy danych składające się z od jednego do pięciu milionów wielokątów. Zespół badawczy załadował je ostatnio zarówno do programu CATIAV5 jak i CATIAV6 i obsługiwał na sześciu ekranach jednocześnie.

Werdykt? Według Christopha, który prowadzi zespół badawczy wizualizacji Dassault Systèmes, podłączenie konfiguracji sześciu monitorów nie jest niczym trudnym. „Wkładamy kartę graficzną do stacji roboczej z systemem Windows® 7. Podłączamy sześć monitorów LCD HD (o rozdzielczości 1920×1200) i ustawiamy konfigurację obrazu za pomocą oprogramowania AMD Catalyst™. Rozpoczęliśmy z programem CATIA i wszystko działało bez problemu.”

Christophe skomentował również możliwości testowanej karty graficznej AMD FirePro™ V9800: „W programie CAD posiadanie jednolitego obrazu jest naprawdę ważne. Obecnie profesjonalna karta graficzna AMD FirePro™ V9800 wyprzedza swoje czasy i nie możemy się już doczekać funkcji „przenikania krawędzi” w nadchodzącej wersji technologii AMD Eyefinity. Będziemy wtedy mogli zbudować z kilku projektorów HD dużą ścianę wyświetlającą. Czekamy również aż producenci monitorów LCD wprowadzą bez-ramkowe modele.”

Dassault Systèmes 2

Profesjonalne karty graficzne AMD FirePro™ umożliwiają proste podłączenie i obsługę.

Kontrastuje to z kosztami klastra PC, który byłby w tej sytuacji normalnym wymogiem, aby obsłużyć kilka monitorów. Rozwiązanie to również wymagałoby dodatkowych umiejętności informatycznych.

„Możliwość obsługi systemu z 6 wyświetlaczami przez jeden produkt jest zdecydowanie właściwym kierunkiem. To niezwykłe, że jedna karta graficzna może obsłużyć zarówno jeden projektor wysokiej rozdzielczości jak i całą, wielką ścianę czy nawet pomieszczenie wyświetlaczy wraz z dźwiękiem stereo.” powiedział Christophe.

Jerome Maillot, pełniący funkcję Senior Managera dodał poza tym: „Możliwość obsługi sześciu wyjść monitorów i w ten sposób otrzymanie tak dużego obrazu w wysokiej rozdzielczości jest ogromnym krokiem naprzód na gruncie współpracy inżynieryjnej. Uzyskanie modelu 3D w pełnej skali oraz znaczne obniżenie kosztów w tym samym czasie brzmi jak marzenie, ale to już rzeczywistość. To jasne, że profesjonalne karty graficzne AMD FirePro™ V9800 zapewniają tak wysoki poziom technologiczny, jakiego oczekuje Dassault Systèmes.”

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji