Cloud Meeting, czyli cykl warsztatów poświęconych chmurze organizowanych przez Oktawave oraz Cloud Security Alliance

Cloud Meeting, czyli cykl warsztatów poświęconych chmurze organizowanych przez Oktawave oraz Cloud Security Alliance

Cloud Meeting, czyli cykl warsztatów poświęconych chmurze organizowanych przez Oktawave oraz Cloud Security Alliance

Już 5 lutego wystartuje w Warszawie cykl warsztatów Cloud Meeting. Organizatorom zależy na popularyzacji idei chmury obliczeniowej jako nowoczesnego i oszczędnego sposobu na wykorzystanie infrastruktury informatycznej.

Badanie 451 Research wskazuje, iż w ciągu najbliższych trzech lat rynek chmury obliczeniowej będzie rósł o blisko 36% kwartalnie. Według prognoz w 2016 roku osiągnie wartość 19,5 mld dol. Bez wątpienia mamy do czynienia z jednym z najszybciej rosnących sektorów w branży IT. Oktawave oraz Cloud Security Alliance wierzą, że trend ten odmieni on nie tylko oblicze sektora informatycznego, ale będzie miał również znaczący wpływ na rozwój całego biznesu, który bazuje w oparciu o nowe technologie.

Wykorzystując rozwiązania chmurowe tysiące firm na całym świecie zdobywa przewagę konkurencyjną i usprawnia swoją organizację, odnotowując przy tym pokaźne oszczędności. Cloud computingowa rewolucja dotarła również do Polski, w postaci naszej rodzimej chmury – Oktawave.

“Chmura obliczeniowa to stosunkowo nowa kategoria produktu. Polscy przedsiębiorcy owszem, słyszeli o niej, ale często nie wiedzą, w jaki sposób mogą z niej skorzystać, jak uczynić procesy w firmie efektywniejszymi i – najważniejsze – jak zacząć dzięki niej redukować koszty wydawane na infrastrukturę IT. Dlatego we współpracy z ekspertami z Cloud Security Alliance postanowiliśmy przygotować cykl szkoleń, by podzielić się z rodzimym biznesem najlepszą wiedzą i praktykami” – mówi Dariusz Nawojczyk, CMO, Oktawave.

O czym będą warsztaty Cloud Meeting?

oktawave warsztaty

Organizatorzy przygotowali cykl spotkań́ w formie warsztatów i paneli dyskusyjnych dla osób zainteresowanych rozwiązaniami opartymi na cloud computingu. Spotkania będą podzielone na część szkoleniową, case studies, dyskusje oraz warsztaty. Specjaliści z firm związanych z usługami chmurowymi oraz eksperci z niezależnych organizacji podzielą się wiedzą oraz doświadczeniami z zakresu innowacyjnych rozwiązań przetwarzania danych w chmurze.

Zajęcia dedykowane są osobom, które chcą zdobyć rzetelną wiedzę na temat wykorzystania chmury w swojej pracy. Każde spotkanie będzie również doskonałą okazją do wysłuchania niezależnych opinii ekspertów, a także zdobycia praktycznej i sprawdzonej wiedzy o chmurze.

Gdzie można się zapisać na warsztaty?

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 5 lutego 2014 w Warszawie (Domaniewska 44a, Platinium 5) o godz. 8:30 i będzie miało formę śniadania biznesowego. Będą na nim obecni eksperci z Oktawave oraz Cloud Security Alliance oraz specjaliści z firm takich jak Altab, Qualys i Thulium, którzy podzielą się z uczestnikami warsztatów swoimi doświadczeniami.

warsztaty cloud computing

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wykonać kolejny krok na drodze do wykorzystania chmury w swoim biznesie. Cloud Meeting to szansa na uzyskanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania bezpośrednio od osób, które cloud computingiem żyją na co dzień – dodaje Marcin Fronczak, prezes Cloud Security Alliance.

Liczba miejsc na każde spotkanie jest ograniczona – o możliwości wzięcia udziału w warsztatach decyduje kolejność zgłoszenia. Rejestracja prowadzona jest przez stronę cloudmeeting.pl.

Więcej informacji: Strona konferencji, Agenda, Prelegenci, Kontakt do organizatorów;

Dołącz do dyskusji