Tym tabletem za 500 zł Samsung chce powalczyć z budżetowymi chińczykiami

News/Sprzęt 15.01.2014
Tym tabletem za 500 zł Samsung chce powalczyć z budżetowymi chińczykiami

Tym tabletem za 500 zł Samsung chce powalczyć z budżetowymi chińczykiami

Samsung Galaxy Tab 3 Lite to tablet, o którym mówi się od dłuższego czasu. Co prawda Koreańczycy od dawna są obecni na rynku tabletów kosztujących mniej niż 1000 złotych, jednak zauważyli oni, że najbardziej popularne kategorie tabletów stają się coraz tańsze i niebawem będą to sprzęty kosztujące mniej niż 500 złotych. Samsung postanowił więc złamać kolejną psychologiczną granicę i dostarczyć jeden z nielicznych markowych sprzętów kosztujący zaledwie 499 zł.

Wiele osób może zdziwić się, że znamy już cenę i specyfikację tego urządzenia, gdyż miało ono zostać zaprezentowane  dopiero na targach Mobile World Congress 2014 w Barcelonie. Jednak jego cenę i specyfikację ujawnił sklep X-KOM, który dodał go do swojej oferty.

Trzeba przyznać, że specyfikacja tabletu prezentuje się co najmniej ciekawie. Znajdziemy tu 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli obsługujący 10-punktowy wielodotyk. Sercem układu będzie dwurdzeniowy procesor Marvell PXA986 1,2GHz wyposażony w dwa rdzenie Cortex A9 i chip graficzny Vivante GC1000. Układ będzie wspierany przez 1 GB pamięci RAM, a miejsce na multimedia i dane zapewni 8 GB wbudowanej pamięci flash, którą będzie można rozszerzyć za pomocą karty microSD.

samsung-galaxy-tab-3

Jeśli chodzi o sposoby łączności bezprzewodowej, to znajdą się tu: Bluetooth, GPS i WiFi w standardzie 802.11 n. Z całą pewnością nie zachwyca tylna kamera o rozdzielczości 2 Megapikseli oraz przednia, która powinna cechować się jeszcze gorszymi parametrami. Zastosowany akumulator ma pojemność 3600 mAh, zaś wymiary i waga urządzenia to 193 x 117 x 9,7 mm i 310 gramów. Tablet będziemy ładować za pomocą portu microUSB, a słuchawki podłączymy do niego za pomocą portu minijack 3,5 mm.

Czy to tablet dobry? Tak, jeśli szukamy urządzenia taniego, firmowego i o bardziej filmowych proporcjach, Samsung Galaxy Tab 3 Lite wydaje się być całkiem dobrą ofertą. Co prawda ma ziarnisty ekran, nie znajdziemy tu też łączności 3G, ale pamiętajmy o tym, że to wszystko rekompensuje cena, w której ciężko dostać lepszy sprzęt.

Tagi:

Dołącz do dyskusji