Mam blisko 50% szans na trafienie, więc strzelam: Pocztę e-mail sprawdzasz na urządzeniu Apple

Artykuł/Technologie 20.01.2014
Mam blisko 50% szans na trafienie, więc strzelam: Pocztę e-mail sprawdzasz na urządzeniu Apple

Mam blisko 50% szans na trafienie, więc strzelam: Pocztę e-mail sprawdzasz na urządzeniu Apple

Firma Litmus specjalizuje się w przeprowadzaniu statystyk i analiz wysyłanej korespondencji mailowej. Przygotowała raport najpopularniejszych programów pocztowych na świecie. W TOP5 znalazły się aż trzy różne rozwiązania Apple.

Samo badanie popularności aplikacji pocztowych nie wydaje się być interesujące. Okazuje się jednak, że dane pozyskane z pozoru nudnej analizy mogą być szalenie ciekawe. A to wszystko za sprawą olbrzymiej dominacji Apple wśród najpopularniejszych programów pocztowych 2013 roku. Dodatkowo możemy powiedzieć, że 2013 był w końcu rokiem mobile.

Najpopularniejszą aplikacją do obsługi e-mail okazał się być klient zainstalowany w iPhonie.

To na nim otwarto 26% maili monitorowanych przez Litmus. Na drugim miejscu znalazł się Outlook pod postacią programu (nie witryny webowej). Z Microsoftowego klienta korzystało 14% badanych użytkowników. Na podium stanął również Google Android, który tak jak iPad zebrał 12% udziałów w badanym rynku.

Szczerze przyznam, że zaskoczyła mnie niska pozycja Gmaila oraz Yahoo Mail, które zajęły odpowiednio szóste i ósme miejsca. W moim odczuciu webmaile to jedne z wygodniejszych rozwiązań, gdyż działają na każdym urządzeniu tak samo, a dodatkowo mogą być dostępne również w trybie offline, jak np. Gmail na przeglądarce Chrome.

Bardzo ciekawie prezentują się również wykresy przedstawiające popularność sposobów czytania korespondencji mailowej. W ciągu 2013 roku odnotowano wzrost użycia mobilnych klientów pocztowych oraz nieznaczne spadki popularności programów desktopowych oraz witryn internetowych. Na smartfonach i tabletach przeczytaliśmy ponad 50% korespondencji mailowej.

To bolesny cios dla wszystkich przeciwników ery post-PC.

Poniżej zamieszczam pełną infografikę, która obfituje w wiele równie ciekawych danych.

najpopularniejsze aplikacje mailowe litmus-infografika

Tagi:

Dołącz do dyskusji