O świadomości nowych technologii

Blog Forum 26.01.2014
O świadomości nowych technologii

O świadomości nowych technologii

Dzisiaj, słuchając w kościele niedzielnego kazania, z ust księdza padło bardzo ciekawe stwierdzenie: „Najważniejszym osiągnięciem człowieka nie jest wynalezienie nowego procesu… procesora. Dwurdzeniowego.” Ten cytat doskonale obrazuje świadomość nowych technologii w naszym pięknym kraju.

Spójrzmy na przykład takiego księdza, jako przeciętnego obywatela. Jeśli korzysta ze smartfona, to raczej nie obchodzi go ile RAM-u on posiada czy jaką wersję systemu operacyjnego. Dla niego liczy się prawdopodobnie to co na nim może zrobić. Tak samo jak dla miażdżącej większości ludzi w Polsce.

Atakujące nas zewsząd reklamy, docierają nawet do osób zupełnie obojętnych technologicznie. Takim sposobem pojęcie dwurdzeniowy zakorzenia się głęboko w ich świadomości. Taka osoba więc zupełnie nieświadomie zaczyna używać terminologii, której nie zna.

W mojej opinii, osoby używające nowych zdobyczy technologicznych powinny posiadać chociaż podstawową wiedzę na ich temat. A obowiązkiem nas, geeków, informatyków czy po prostu pasjonatów jest ich uświadamianie.

Tagi:

Dołącz do dyskusji