HTC One Android 4.4.2 KitKat, czyli aktualizacja, którą docenią abonenci Play

News/Sprzęt 28.01.2014
HTC One Android 4.4.2 KitKat, czyli aktualizacja, którą docenią abonenci Play

HTC One Android 4.4.2 KitKat, czyli aktualizacja, którą docenią abonenci Play

Zaledwie wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem PR-u HTC w Polsce o aktualizacji dla modelu One, a dzisiaj… już ją zainstalowałem. Android 4.4 KitKat jest już obecny na moim HTC One i przyniósł przynajmniej jedną ważną funkcję, którą docenią abonenci Play.

Mailowałem wczoraj z Kamilem Kawczyńskim z MultiPR w sprawie terminu aktualizacji Androida 4.4 dla modelu HTC One. Kamil prognozował, że aktualizacja pojawi się jeszcze w styczniu. I miał rację, od kilkunastu minut Android 4.4.2 KitKat jest już w moim HTC One.

Aktualizacja dostępna jest przez FOTA i waży 308.24 MB (dla niebrandowanego urządzenia). Pobranie paczki jak i sama instalacja przebiegły szybko i sprawnie.

Po instalacji zauważyłem, że ekran wpisywania kodu PIN jest nieco inny. Odświeżono również wygląd paska powiadomień. Wszystkie ikony są białe, co zdecydowanie lepiej wygląda niż zielony symbol baterii, który był do tej pory. Większych zmian wizualnych na pierwszy rzut oka nie zauważyłem.

Znalazłem jednak nową funkcję, na którą czekałem. Mam na myśli możliwość ustawienia roamingu oraz włącznie roamingu krajowego. Funkcja ta przydaje się szczególnie abonentom sieci komórkowych takich jak Play, którzy często zmuszeni są do korzystania z roamingu krajowego, ale nie chcą narazić się na koszty związane z transmisją danych w roamingu międzynarodowym. Funkcja ta była dostępna od jakiegoś czasu w HTC One Max, czego zazdrościłem posiadaczom tego modelu.

Przez najbliższe dni przeklikam się przez cały system i postaram się wyłapać jak najwięcej smaczków z KitKata. Jeśli uzbiera się ich odpowiednio dużo to przygotuję osobny wpis.

Dołącz do dyskusji