Aktywuj asystenta Google Now w przeglądarce Chrome

News/Technologie 16.01.2014
Aktywuj asystenta Google Now w przeglądarce Chrome

Aktywuj asystenta Google Now w przeglądarce Chrome

Asystent Google Now w końcu trafił do przeglądarki Chrome. Teraz również na komputerze można mieć dostęp do powiadomień związanych z naszą lokalizacją, historią wyszukiwań, kalendarzem itp. Google Now działa na komputerze nawet przy wyłączonej przeglądarce Chrome!

Google Now pojawił się w telefonach z Androidem po tym jak Siri zagościła na iPhonie. Dlatego też wiele osób zapamiętało go jako kopię lub klon asystenta głosowego Apple. W praktyce sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Gogole Now dla użytkownika usług Google takich jak wyszukiwarka, mail, kalendarz i mapy staje się naprawdę nowoczesnym, inteligentnym kompanem, który doradza nam w realizacji codziennych czynności takich jak spotkania z kontrahentami, komunikacja ze znajomymi i podróż z domu do pracy.

Po długich bojach i miesiącach oczekiwań asystent Google Now trafił również do przeglądarki Chrome.

google now 1
Google Chrome wersja Canary

Obecnie usługa dostępna jest wyłącznie dla eksperymentalnej wersji Canary. Z powodzeniem zainstalujemy ją na komputerach Mac oraz pecetach z Windowsem.

Aby aktywować Google Now w Chrome Canary (via Gigaom) należy przejść do ustawień przeglądarki i aktywować odpowiednią funkcję. W tym celu w polu adresu wpisujemy chrome://flags/#enable-google-now i włączamy Google Now.

Od teraz możemy cieszyć się Google Now działającym na naszym komputerze.

google-now-desktop
Google Now w Chrome, źródło Gigaom.com

Należy jednak pamiętać, że Canary nie jest finalnym, stabilnym wydaniem Chrome i może stwarzać pewne problemy. Więcej o przygotowaniach Google Now dla Chrome znajdziecie na stronie pomocy pod hasłem “Google Now Cards in Chrome”.

Dołącz do dyskusji

Advertisement