W Polsce ciężko wymienić ładowarkę w Apple

News/Blog Forum 19.08.2013
W Polsce ciężko wymienić ładowarkę w Apple

W Polsce ciężko wymienić ładowarkę w Apple

Tekst został pierwotnie opublikowany na Blog Forum Spider’s Web.

Apple wprowadził ostatnio możliwość wymiany nieoryginalnych ładowarek do iPhone′a na te oryginalne oczywiście po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Polska jest wpisana w ten program, ale niestety nikt nie chce wymieniać ładowarek.

Program zakłada, że w przypadku, gdy mamy nieoryginalną ładowarkę firmy Apple możemy ją zanieść do sklepu i za 42 zł wymienić ją na oryginalną. To bardzo dobra polityka, gdyż na pewno wszystkim zależy na tym, aby korzystać z oryginalnych urządzeń, a nie odpowiedników, które czasami prowadzą do awarii. Niestety, problem polega na tym, że w Polsce nie mamy oficjalnie sklepu Apple. Wszystkie punkty to reeselerzy, którym podlegają serwisy. Tym samym nie ma możliwości wymienienia u nich ładowarek. Dzwoniłem do kilku punktów i byłem odsyłany z kwitkiem.

W celu wyjaśnienia sprawy zadzwoniłem nawet do osoby odpowiadające z PR Apple na terenie Polski i na razie mam czekać na odpowiedź, czy iSpot zacznie przyjmować ładowarki, a na razie zaproponowano kontakt za pośrednictwem e-mail ze sklepem Apple. Być może oni podpowiedzą, jak skorzystać z akcji. Jednak godzina już późna i infolinia nie działa, a więc trzeba będzie poczekać do jutra. Na razie jednak odradzam męczenie pracowników serwisu i iSpot w Polsce, gdyż niestety oni nic nie pomogą – brak decyzji odgórnej ucina im możliwość działania.

Kolejny dobry pomysł, ale jak zawsze pojawia się dużo problemów z jego wdrożeniem. A miało być tak pięknie…

Więcej na temat programu można przeczytać tutaj.

Dołącz do dyskusji