Internet w TV

Blog Forum 03.08.2013
Internet w TV

Internet w TV

Kiedy siadam w fotelu przed telewizorem robię to, aby odprężyć się i uciec od dnia codziennego. Robię to również żeby czegoś doświadczyć, czegoś dowiedzieć się czy coś zrozumieć. Chwytam pilota do ręki i zaczynam safari od pierwszego kanału, aż do ostatniego… by w końcu popaść w refleksje, kurcze naprawdę tak słabo z tą telewizją? Strasznie wąska oferta tu i teraz, brak swobodnego dostępu do całego asortymentu każdej stacji oraz długi czas przeszukiwania. Internet zmienił myślenie i każdy chcę mieć swobodny wybór oraz dużą ofertę z natychmiastowym dostępem, zupełnie jak w cetrum handlowym. Telewizja tego nie oferuje, to relikt. Tak myślałem.

Wyobraź sobie, że siadasz przed swoim telewizorem podłączonym do internetu. Bierzesz pilota do ręki o zwyczajnym kształcie, z dużym dotykowym wyświetlaczem jak w smartfonie i zastanawiasz się, co chciałbyś oglądnąć. Serial? Nie. Może wiadomości. Spoglądasz na swojego pilota i wchodzisz w kategorie “Wiadomości”, po czym widzisz spis wszystkich kanałów, które produkują aktualności, wybierasz ulubiony i zaczynasz oglądać od samego początku do samego końca. Tak jak na stronie z VOD. To była przystawka, czas na pierwsze danie. Wybór teraz pada na film. Tym razem wybierasz nie kategorię, ale dany kanał. Wchodzisz na TVP i zaczynasz przeszukiwać ich bazę. Masz dostęp dosłownie do wszystkiego, co posiadają. Poszukiwania zawężasz do polskich filmów i wybór pada po raz setny na Franka Dolasa. Po odparciu ataku Niemców przechodzisz do głównego posiłku i zaczynasz szukać jakiegoś sportu. Właśnie zaczęła się gala bokserska z udziałem polskiego zawodnika i tylko jedna stacja ma wyłączność. Nie ma problemu, bo nie musisz mieć żadnego dodatkowego abonamentu. Wyszukujesz na pilocie “Gala bokserska”, otwierasz piwko i oglądając przekaz na żywo, dyktujesz rodakowi, jak ma bić oraz robić uniki.

Podoba ci się? Aktualna i archiwalna oferta stacji telewizyjnych, relacje on-line, serwisy z muzyką, filmami i serialami dostępne kiedy chcesz. Do tego wygodne przeszukiwanie na wyświetlaczu pilota, kanapa i ty. Udało się przenieść internet do telefonu więc, może uda się przenieść stacje telewizyjne do internetu, a internet do telewizora, tak aby jedynym kablem w telewizorze było zasilanie.

Dołącz do dyskusji