Testujemy Samsunga Galaxy S 4 – pierwsze wrażenia i galeria zdjęć!

News/Technologie 21.05.2013
Testujemy Samsunga Galaxy S 4 – pierwsze wrażenia i galeria zdjęć!

Testujemy Samsunga Galaxy S 4 – pierwsze wrażenia i galeria zdjęć!

Z małym opóźnieniem, ale w końcu dotarł do naszej redakcji Samsung Galaxy S4. Przez najbliższy tydzień zamierzam go porządnie przetestować, a następnie oczywiście podzielić się z Wami moją opinią na jego temat. Tradycyjnie zachęcam do zadawania pytań, na które podczas testu postaram się odpowiedzieć. Jak zwykle proszę o pytania bardziej o aspekty użytkowe a nie benchmarkingowe porównania technologicznych zawartości.

Dużo sobie po SGS4 obiecuję. Galaxy S II był dla mnie swoistym objawieniem z jednej strony możliwości Androida, a z drugiej rosnącej sprzętowej kompetencji Samsunga. Galaxy S III zachwycił mnie nieco mniej, ale jednak na tyle, by w mojej prywatnej kolekcji topowych smartfonów z każdej z wiodących platform mobilnych być reprezentantem Androida. Jaki okaże się Galaxy S4?

* Przeczytaj także naszą recenzję Samsunga Galaxy S III

Galaxy S III vs. Galaxy S4

Tym razem zmiana z modelu na model jest niewielka. Bryła i ogólny pomysł na smartfon jest przeniesiony z poprzedniego modelu – Galaxy S III. Oczywiście na pierwszy rzut oka widać, który smartfon jest nowszy, bardziej nowoczesny, ale w gruncie rzeczy to bardzo podobny sprzęt. Nawet tylna klapka, która budziła tyle kontrowersji w SGS3 jest w zasadzie taka sama w Galaxy S 4. Dodano tylko nieco chropowatości do plastiku, co ma pewnie nieco zminimalizować poślizg na gładkiej powierzchni.

SGS4 vs. SGS3, 5

SGS4 vs. SGS3, 4

SGS4 vs. SGS3, 3

SGS4 vs SGS3SGS4 vs SGS3, obudowy

Pierwsze wrażenia

Gdy się jednak Galaxy S 4 włączy, to nie można mieć żadnych wątpliwości, że mamy do czynienia z dużo lepszym smartfonem niż Galaxy S III. Przede wszystkim uderza jakość wyświetlacza. Wprawdzie temu z Galaxy S III niewiele można zarzucić, ale jednak ekran w SGS4 bije go na głowę pod względem ostrości, dokładności i kolorystyki. Wydaje się, że Samsung nieco odpuścił z podkręcaniem kolorów w kierunku baśniowych odmian czerwieni, niebieskości, czy zieleni w kierunku bardziej surowych i realistycznych odmian. Na uwagę zwraca też gruntownie przemodelowany TouchWiz, który teraz jest znacznie łatwiejszy do obsługi, szczególnie w kwestiach konfiguracji urządzenia.

SGS4, bok 2

SGS4, aparat 2

SGS4, aparat

SGS4, drugi bok

SGS4, front

SGS4, obudowa 2

To dwa najważniejsze wnioski, które przyszły mi na myśl, gdy po raz pierwszy włączyłem Galaxy S 4. Z pewnością będę miał ich znacznie więcej, gdy dane mi będzie nieco dłużej się nim pobawić. W mojej recenzji tego modelu spodziewajcie się częstych odniesień do Galaxy S III. Postaram sam sobie opowiedzieć na pytanie, czy różnica w jakości i przyjemności użytkowania pomiędzy oboma modelami jest na tyle duża, że warto wydać prawie 3 tys. zł na nowego Galaxy S.

* Przeczytaj także naszą recenzję Samsunga Galaxy S II

SGS4, Dropbox

SGS4, ekran startowy

SGS4, Flipboard

SGS4, podstawowe funkcje

SGS4, konto Google

SGS4, Samsung Hub

SGS4, story

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji