Microsoft wycofał się z rynku konsol !!!

Blog Forum 21.05.2013
Microsoft wycofał się z rynku konsol !!!

Microsoft wycofał się z rynku konsol !!!

Stało się to co od dawna wieszczono. Microsoft porzucił konsole do gier, na rzecz dekoderów telewizji cyfrowej. Nowy “box” z grami i konsolami nie ma już zbyt wiele wspólnego. Na dzisiejszej konferencji, gry stanowiły dodatek równie mało ważny co przy prezentacji tabletów. O ile dla amerykanów i tej bogatszej Europy, tego typu multimedialne urządzenie ma pewien sens jako centrum rozrywki to w polskich realiach konsola Microsoftu została trupem.
Telewizja – nie dostępna na terenie Polski. VOD nie dostępne na terenie Polski.
Kinect…. wątpię by rozumiał polskie komendy. Gry przypisane do konsoli. Gry z drugiej ręki wymagają opłaty aktywacyjnej. Usługi sieciowe z abonamentem.
Brak wstecznej kompatybilności. Gry zakupione online na X360 nie będą dostępne. Kinect jest częścią konsoli i musisz za niego zapłacić.

Zasadniczo … Microsoft ma racje skoro dało się graczy nabrać raz zabijając Xbox pierwszej generacji po 3 latach, to zapewne można teraz ich oskubać raz jeszcze. I o ile wtedy zawsze można było gry sprzedać to w dobie cyfrowych zakupów zostaliśmy z bezwartościowym elektronicznym zapisem.
Szczególnie iż zapewnię kompatybilności dla gierek z XBLA nie stanowiłoby aż tak dużego wysiłku.

Marc Whitten z Microsoftu o Xbox One:
Nasza decyzja brzmiała: “nie robimy maszyny do grania”.

Kochajmy Xboxa tak szybko odchodzi…..

Zasmucony posiadacz Xbox360

Dołącz do dyskusji