Swapit.pl – połączenie serwisu społecznościowego z słupem ogłoszeniowym

Felieton/Biznes 20.04.2013
Swapit.pl – połączenie serwisu społecznościowego z słupem ogłoszeniowym

Swapit.pl – połączenie serwisu społecznościowego z słupem ogłoszeniowym

Swapit.pl to miejsce, które ma łączyć różne osoby wokół wspólnych pasji. Jeśli umiecie grać na jakimś instrumencie możecie zaoferować lekcję gry innym użytkownikom. Ci w zamian za usługę mogą zaoferować skorzystanie ze swoich porad. Swapit.pl to sprytny mix portalu społecznościowego z serwisem ogłoszeniowym.

Chcieliście się kiedyś nauczyć grać na gitarze? Może marzyliście by nauczyć się języka hiszpańskiego lub szukacie kompana na wakacyjną podróż autostopem? Jeśli tak, to warto zainteresować się startupem Swapit.pl, gdyż jest to miejsce łączące ze sobą bardzo różne osoby, które jednak mogą się od siebie nawzajem czegoś nauczyć . Na początku musimy w portalu założyć nasze konto, uzupełnić informacje na nasz temat, w tym również należy dodać umiejętności, jakie poszukujemy u innych użytkowników. Może to być dosłownie wszystko, gdyż Swapit.pl skupia się wokół 8 podstawowych kategorii takich jak np. sport i turystyka, muzyka i taniec, nauka i korepetycje.

Portal jest bardzo rozbudowany. Do dyspozycji otrzymujemy m.in. kalendarz, możliwość wysyłania wiadomości do innych użytkowników, dodawanie ich do znajomych i możliwość komunikowania się z nimi poprzez wbudowany komunikator. W pierwszej chwili ilość zakładek w panelu użytkownika może przytłoczyć. To wszystko jednak ma służyć temu, by możliwości oferowane Swapit.pl trafiały do jak największej grupy użytkowników.

W Swapit.pl możemy umieszczać ogłoszenia, w których oferujemy swoje umiejętności jako zajęcia indywidualne lub grupowe. Nasza oferta może być bezpłatna lub możemy oczekiwać otrzymania zapłaty poprzez podzielenie się umiejętnością drugiej osoby, czy też zażądać wynagrodzenia. Możemy również zamieścić w portalu ogłoszenie, iż poszukujemy np. lekcji gry na gitarze elektrycznej w Poznaniu lub kompana do wspólnego grania.

Gdy za pomocą wyszukiwarki znajdziemy już odpowiednią osobę chcącą podzielić się z nami swoimi umiejętnościami lub taka osoba nas znajdzie, należy ustalić termin spotkania, które może być też wirtualne, w celu np. nauki języka poprzez Skype’a. Gdy zaproszenie zostanie już zaakceptowane pojawi się w naszym kalendarzu. Po odbyciu się takiego spotkania nie pozostaje nic innego jak tylko wystawić referencje zawierające przebieg takiego spotkania oraz tego, czego udało się nauczyć i czy druga osoba jest godna zaufania i polecenia innym użytkownikom.

Trzeba przyznać, że Swapit.pl to ciekawe przedsięwzięcie łączące ideę portalu dla osób z pasjami z serwisem z ogłoszeniami. W odróżnieniu od opisywanego Dropsporta nie skupia się tylko na łączeniu osób uprawiających sport. Startup ten jest obecnie na początku swojej drogi w walce o serca internautów. Chwilowo nie ma zbyt wielu ofert, ale też nie jest źle pod tym względem. Portal cały czas ewoluuje, a jego twórcy wprowadzają zmiany. Mam nadzieję, że nawigacja w Swapit.pl zostanie trochę uproszczona, co sprawi, że projekt będzie znacznie wygodniejszy w użytkowaniu.

Nie ma na co czekać, jeżeli macie marzenia czy też niespełnione pasje to warto zainteresować się Swapit.pl i rozpocząć przygodę z salsą, grą na gitarze lub pływaniem.

Dołącz do dyskusji