nc+ to także problem dla klientów operatora Orange, który jak gdyby nigdy nic oferuje pakiety n

Felieton/RTV 03.04.2013
nc+ to także problem dla klientów operatora Orange, który jak gdyby nigdy nic oferuje pakiety n

nc+ to także problem dla klientów operatora Orange, który jak gdyby nigdy nic oferuje pakiety n

Sprawa nc+ będzie z nami jeszcze przez długi czas, firma raczej szybko nie posprząta po sobie bałaganu. Problemy po mariażu platform dotkną też abonentów Orange korzystających z usług telewizyjnych.

Orange, a dawniej Telekomunikacja Polska od wielu lat próbuje swoich sił w sprzedaży usług i pakietów telewizyjnych. Początkowo usługi łączone proponowane był wraz z Cyfrą+, a abonenci mogli skorzystać z rabatów wybierając jednocześnie ofertę Cyfyr+ i Telekomunikacji Polskiej. Od 2006 roku rozpoczęto świadczenie Neostrady z TV (Videostrady) czyli 17 kanałów telewizyjnych z możliwością doboru pakietów z oferty Cyfry+ świadczonych w technologii DSL. W 2008 roku Cyfra+ została wycofana z oferty i TP zaoferowała własne pakiety programowe. W czerwcu 2011 zmieniono ofertę kanałową i zastąpiono je pakietami telewizji n. W 2012 roku Neostrada TP z telewizja została przemianowana na Orange TV. Usługa jest świadczona zarówno drogą kablową jak i satelitarną.

Na stronach Orange dalej dostępna jest stara pakietyzacja, promowane są kanały nPremium, które pod koniec tygodnia znikną z oferty. Operator również reklamuje i sprzedaje kanały, których nie ma w ofercie już od 1 kwietnia bieżącego roku. Można więc bez większych problemów zamówić FunPack HD z pakietami telewizyjnymi n, przez internet. Jest to duża „wtopa” organizacyjna. Skoro szczegóły oferty łączonej nie zostały przedstawione to na ten okres powinna powstać jakaś „strona zaślepka”.

orange nc+

To jednak nie jedyny problem, w końcu abonenci Orange z pakietami telewizyjnymi n, również zostali objęci zmianami, a to oznacza, że także im przysługuje prawo do zerwania umowy. Oni także otrzymali już listy informujące o automatycznej migracji do oferty nc+. Przy czym nc+ oferuje klientom Orange kanały Canal+ Family i Canal+ Family 2 w absurdalnej cenie 40 złotych miesięcznie.

orange nc+

Jak widać oferta nc+ dalej zraża do siebie użytkowników, z różnych usług telewizyjnych Orange/TP korzysta ponad 700 tysięcy abonentów (nie wszyscy z pakietów n), to jest kolejne grono osób, którym pod nos podtykane są listy z wątpliwymi zasadami migracji i regulaminami, którymi interesuje się już UOKiK.

Co ciekawe problemy z nc+ wkrótce mogą mieć także te osoby, które mimo wysokich cen zdecydowały się skorzystać z oferty nc+. Wszystko za sprawą rzekomych promocji. Podpisując umowę lub migrując użytkownicy otrzymują w „prezencie” od nc+ kanały premium na kilka miesięcy. Prawdopdobnie pakiety te nie wyłączą się automatycznie (tak jest przynajmniej w regulaminie promocji Canal+ Silver gratis na 2 miesiące do pakietu Universe+), należy więc z nich zrezygnować po przez kontakt z Biurem Obsługi Klienta inaczej można spodziewać się naliczania dodatkowych opłat.

Arogancja nc+ poraża, platforma strzeliła sobie już w obie stopy i jedną rękę. To nie wygląda ciekawie. Miliony abonentów czekają na ruch nc+, a przedstawiciele firmy od końca zeszłego tygodnia milczą.

Tagi: , , ,

Dołącz do dyskusji

303 odpowiedzi na “nc+ to także problem dla klientów operatora Orange, który jak gdyby nigdy nic oferuje pakiety n”

 1. koniecznosc wypowiadania gratisow wprowadzila tez n-ka w koncowym okresie dzialalnosci.

 2. Niech wszyscy zrezygnują z usług i wtedy się wezmą w garść… a nie dyskutować z molochem, mającym ludzi daleko w poważaniu 😛

 3. Mam nadzieję, że do końca kwietnia coś się wyklaruje.
  Niedługo będę “zmuszony” do wyboru pomiędzy CP a NC+, patrząc co wyrabia ten ostatni strach z nim podpisać umowę. Jedyna rzecz, która mnie do nich przekonuje to zdaje się lepsze dekodery niż w CP.
  Generalnie płacąc za TV czy to w NC czy CP i tak rachunki będę miał niższe niż w UPC, więc dla mnie to zmiana “opłacalna”, ale jak wybrać żeby nie żałować 🙂

 4. A na stronie Orange dalej w pakiecie Witaj HD mamy Wojna i Pokój….. który zdechł.

  to jest jakiś absurd iz dzisiaj mogę zamówić nPremium w Orange oferta która znika 4 kwietnia. Listy dla posiadaczy Witaj HD doszły wczoraj lub wcale….. katastrofa UOKiK powinien interweniowac.

 5. Na stronie z ofertą NC+ nastąpiły “kosmetyczne” zmiany i gratisy już nie są na 2 miesiące, ale do końca kwietnia :))

 6. A jaką masz radę dla tych co chcą dalej oglądać TV w najwyższej jakości?

 7. Bez telewizora da się żyć… 😛 ale to miałoby sens przy znacznym zaangazowaniu niezadowolonych 😛

 8. Nikt daleko nie zaszedł, traktując klienta bez szacunku a uważając go jako barana, którego można wodzić za nos.

 9. Poczekać. 2 miesiące bez TV da radę żyć. A jak dość ludzi odejdzie to się opamiętają

 10. Miałem pakiet witaj HD w którym był program ‘Romanse’ – żona tylko za nim przepadała, a ja miałem spokój 🙂 Ale teraz ten program jak widzę jest dopiero w pakiecie za 59 zł. Krótko mówiąc rezygnuję. Cyfrowy Polsat czeka za mniejszą kasiorę jak widzę z oferty

 11. uciekłem z N tv do orange (3 kwietnia) bo potrzebowałem lepszy internet niż obecny i nc+ mnie znalazło :/

 12. Masz druga opcję – kupić sobie własny dekoder, choć w CP zdaje się nie da rady z innego niż przez nich dedykowany korzystać. A z C+/nC+ rezygnuję.

 13. Przecież za pakiet Universe+ w Orange wychodzi mi, że płaciłbym jakieś 70zł, gdzie w NC+ mam ten sam za 59zł. Parodia jakaś.

 14. Czy mozna wypowiedziec cały pakiet fumpack z powodu zmiany oferty n? Czy ktoś juz tego próbował ? Prosze o pomoc

 15. Gratuluję refleksu….ponad tydzień temu wysłałem maila w tej sprawie do Orange, aby zweryfikowali swoją ofertę, gdyż możliwość świadczenia oferty nPremium została zwieszona, natomiast Orange w swoim pakiecie Funpack Hd dalej oferowała te kanały. Jak można się było spodziewać, moja wiadomość pozostała bez odpowiedzi.

 16. CP oferuje karty CAM CI+…czyli popularne CIM, więc możesz korzystać zarówna z dekoderów wbudowanych w TV jak i w zewnętrzne w stylu Ferg**on, Drea*box…itd

 17. Jestem abonentem Orange TV, dostałem pismo od N, posiadam pakiet Witaj HD, czyli rozumiem, że mi również od maja podniosą rachunki o te 40. zł?